back

Андрій Прокопенко спільно з Послом Королівства Бельгія в Україні паном Алексом Ленартсом відвідали Чернігівське відділення AB InBev Efes Україна

12-08-2020 | 10:07

В рамках візиту на Чернігівщину Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні пан Алекс Ленартс  разом із головою Чернігівської ОДА Андрієм Прокопенком відвідав одне з найпотужніших підприємств Чернігівщини  - Чернігівське відділення AB InBev Efes Україна.

- Економічні зв’язки з Бельгією мають давню історію. Серед найбільш успішних прикладів бельгійських інвестицій - це Чернігівське відділення AB InBev Efes Україна, - зазначив Андрій Прокопенко.

У 1996 році Чернігівський пивкомбінат «Десна» першим став частиною компанії «Interbrew» (Бельгія). Впродовж перших 10 років компанія інвестувала в завод близько 80 млн євро, при цьому збільшивши виробничі потужності більш ніж у 3 рази.

З березня 2018 року відбулося злиття найбільшої у світі пивоварної компанії AB InBev і турецької - Anadolu Efes. Чернігівське відділення стало одним з трьох представництв AB InBev Efes в Україні.

- Сьогодні бренд "Чернігівське" — один з найбільш відомих як в Україні, так і за її межами. Окрема гордість чернігівської броварні – популярний міжнародний бренд Stella Artois, який багато років входить до топ-10 у світовому рейтингу найбільш продаваних марок. Підприємство експортує продукцію до Білорусі, Литви, Латвії, Грузії, Вірменії, Ізраїлю, Нідерландів, Китаю, - прокоментував Андрій Прокопенко.

Пиво варять лише з високоякісних сільськогосподарських продуктів та кращих натуральних інгредієнтів. Зерно – тільки українське. Вода – з власних артезіанських свердловин, яка ще додатково проходить багаторівневе очищення.

Максимальна потужність заводу - близько 2,5 млн декалітрів напоїв на рік. Зараз на заводі працює 340 осіб. За 2019 рік до місцевого бюджету сплачено податків і зборів на суму понад 14 млн гривень, за 6 місяців поточного року – понад 8 млн гривень.

- Це підприємство - наочний приклад для подальшого успішного розвитку економічного співробітництва з Королівством Бельгія, - резюмував голова Чернігівської ОДА.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації