back

Центр «Відродження» - унікальний і вкрай важливий заклад, який дає дітям шанс одужати і жити повноцінним життям – голова Чернігівської ОДА

12-08-2020 | 09:43

Учора, 11 серпня, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні Алексом Ленартсом відвідав Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження».

Чернігівщина стала першим регіоном, де успішно реалізували концепцію з комплексної допомоги дітям з вадами розвитку.

В основу лікувального процесу у центрі «Відродження» закладена модель "Тандем", яка схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Цей досвід також позитивно оцінений фахівцями Міністерств України, що займаються проблемами дітей-інвалідів, експертами дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ. І тому модель «Відродження» була рекомендована до поширення в інших регіонах.

- У 2006 році центр перейшов в обласне підпорядкування. Наразі його максимальна потужність дозволяє щодня надавати послуги 275 дітям. Центр фінансується з обласного бюджету, а також за підтримки благодійних організацій, -  повідомив Андрій Прокопенко. - Серед найактивніших доброчинців — і бельгійська благодійна організація «RECHT OP TOEKOMST» («Право на майбутнє»), якою керують Жак Ванденброкке і Сабіна Флореан.

У Центрі функціонують два підрозділи: відділення соціальної реабілітації та стаціонар. У складі єдиної мультидисциплінарної команди працюють фахівці різного профілю – медики, психологи, освітяни, музиканти, хореографи, кінологи тощо. В ході комплексної реабілітації застосовуються новітні технології із використанням сучасного обладнання.

У цьому році завершено другу чергу розбудови «Відродження». Тепер тут близько 60 спеціалізованих кабінетів. Є басейн для кінезотерапії дітей з ДЦП, гідромасажний блок на п’ять ванн, масажні кабінети, приміщення для групових та індивідуальних занять, музичний зал і комп’ютерний клас, кабінет для Монтессорі-терапії і каністерапії. Є блоки для цілодобового перебування дітей з Чернігівської чи інших областей України.

Кабінет лікувальної фізкультури, оснащений спеціальними тренажерами, які допомагають дитині вертикалізуватися. Загалом багато різного рефлексійного оснащення, ігрових та навчальних кімнат, які задовольняють запити дітей і буквально творять диво. Для кожної дитини воно різне – перша усмішка, перші слова, перші самостійні рухи чи кроки. Такі успіхи і перемоги це найбільша цінність і результат кропіткої роботи персоналу «Відродження» і батьків.

У Центрі реалізовано важливий соціальний проєкт - надання паліативної допомоги дітям з невиліковними прогресуючими хворобами, переважно психоневрологічного профілю. До речі, його ідейним натхненником є заступник голови ОДА Наталія Романова.

- На жаль, чимало сімей, які виховують таких дітей, сьогодні залишені наодинці зі своїми проблемами. Традиційний підхід до невиліковно хворої дитини як до безпомічного об'єкта лікування або виховання позбавляє її здатності до гідного життя. Центр «Відродження» насправді є унікальним і вкрай важливим закладом, який дає дітям шанс одужати і жити повноцінним життям, - зауважив голова Чернігівської ОДА.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації