back

Щоб через місяць діти пішли до школи, сьогодні варто відповідальніше дотримуватися санітарно-гігієнічних норм

03-08-2020 | 16:48

Не всім батькам сподобалось дистанційне навчання дітей під час карантину. Згідно останніх соціологічних досліджень Центру Разумкова та Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва перші експерименти з дистанційним навчанням виявили низку недоліків:

- майже половина українців не підтримує такий формат навчання;

- 26,1% респондентів зіткнулися з проблемою зниження рівня успішності дітей;

- 21,6% – скаржаться на недостатню кількість уваги вчителів до потреб дітей під час навчання;

- 19% заявили, що не мають або мали недостатньо пристроїв для участі дітей в онлайн-уроках;

- 21,3% нарікали на погану якість домашнього інтернет-зв'язку під час навчання.

Проте, сьогодні Україна знову перебуває під загрозою його відновлення з початком навчального року.

Ще місяць тому за добу в державі фіксували близько 500 нових хворих, в останні дні – понад тисячу. Це стосується і Чернігівської області, де на 3 серпня зафіксовано 312 активних випадків COVID-19. В середньому кожного дня в області підтверджується близько 23 нових випадків інфікування. Якщо ситуація не стабілізується, на Чернігівщину чекатиме один з варіантів чотирьох рівнів небезпеки: «зелений», «помаранчевий», «жовтий» або «червоний».

Заборона відвідувати школи буде лише в населених пунктах «червоної» зони. Освітній процес там проходитиме дистанційно. На території «помаранчевих» регіонів заборонено відвідувати заклади освіти групам учнів у понад 20 людей, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Епідеміологічна ситуація в області та країні в цілому ускладнюється, через бажання батьків оздоровити дітей. Відправляючи їх у літні табори або на море, вони збільшують ризик інфікування своєї родини та оточуючих.

Також хибно довіряти таким міфам щодо поширення коронавірусу:

- безсимптомні хворі не поширюють коронавірус;

- вживання алкоголю знижує ризик захворювання;

- захиститися від зараження можна за допомогою гарячої ванни.

Сьогодні вчені заявляють про повітряний шлях передачі COVID-19. А це означає, що не обов’язково перебувати з кимось поруч, аби заразитися. Для цього достатньо йти за людиною чи зайти в ліфт опісля хворого. На поверхнях вірус може зберігатися від 3-х годин до декількох днів.

- Щоб 1 вересня діти пішли до школи, важливо більш відповідально ставитися до запровадженого у країні адаптивного карантину. Позитивний результат можливий тільки у випадку, якщо кожен свідомий громадянин дотримуватиметься рекомендацій МОЗу: мити руки з милом понад 20 секунд, не торкатися руками очей, носа, рота; чхати й кашляти – лише у згин ліктя або прикриваючи рот і ніс серветками; регулярно провітрювати приміщення; дезінфікувати поверхні; дотримуватися дистанції у 1,5 метри з людьми; уникати рукостискань, поцілунків, обіймів. Залишайтеся здорові, - сказав Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації