back

Проєкт ЕMERGENCY – старт для впровадження медичних послуг європейського рівня в області

21-07-2020 | 22:29

Медичні заклади Чернігівщини розпочинають реалізацію проєкту ЕMERGENCY 2020. Про це сьогодні, 21 липня, під час наради повідомив перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний.

В області визначено 9 опорних лікарень, де будуть проведені ремонтні роботи за цим масштабним проєктом. А саме: Чернігівська обласна лікарня, Бахмацька, Бобровицька, Козелецька, Корюківська та Новгород-Сіверська районні лікарні, міські медзаклади Ніжина, Прилук та Чернігівська лікарня №2.

Усі приймальні відділення облаштують відповідно до загальноприйнятого брендбуку. Вони матимуть окремий в’їзд, палату інтенсивної терапії, операційну та інфекційний бокс. За проєктом ЕMERGENCY лікарні оснастять необхідним діагностичним обладнанням, яке забезпечить високоякісну діагностику та лікування.

– Завдяки цьому проєкту значно покращиться рівень надання медичних послуг для мешканців області. Приймальне відділення – це перше приміщення, куди потрапляє хворий. Саме тут проводиться первинна діагностика і надається перша невідкладна допомога, від якої залежить життя пацієнта. Тому їх реконструкція – це старт для впровадження медичних послуг європейського рівня, – зауважив Віталій Загайний.

Перший заступник голови ОДА зазначив, що облдержадміністрація зацікавлена в успішній реалізації цього проєкту. Відстежуються строки проведення тендерів, отримання підрядними організаціями дозволів на початок будівельних робіт.
Наразі договори з підрядниками підписали два медичні заклади: Ніжинська та Новгород-Сіверська районні лікарні. Решта закладів на стадії визначення виконавців робіт.

Заступниця голови Чернігівської ОДА Наталія Романова подякувала за активну позицію керівникам медустанов, які брали участь у підготовці до реалізації проєкту.

– Наразі очікуємо підписання решти договорів з підрядниками та отримання дозволів на початок робіт від Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Одразу після надходження державної субвенції розпочнуться ремонтно-будівельні роботи. За планом вже у жовтні об’єкти мають бути введені в експлуатацію, – повідомила Наталія Романова.

Відомо, що за постановою Кабінету Міністрів України №612 від 8 липня цього року на реконструкцію (капітальний ремонт) опорних закладів Чернігівщини передбачено в бюджеті 72 мільйони гривень.

Крім того,  21 липня Комітет з питань бюджету Верховної Ради України погодив виділення Міністерству охорони здоров’я коштів із фонду боротьби з COVID-19 для закупівлі обладнання для приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації