back

Формула розподілу освітньої субвенції на придбання шкільних автобусів потребує коригування, - Андрій Прокопенко

17-07-2020 | 18:30

17 липня у Чернігівській ОДА відбулася робоча нарада з директорами шкіл та працівниками органів управління освітою, яку провели т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет та голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

Сергій Шкарлет повідомив, що школи 1 вересня приймуть учнів. Розказав, які заходи передбачаються Міністерством та Урядом для протидії поширенню коронавірусу.

Обговорили і інші актуальні питання.

- Одне з питань, що найбільше турбує Чернігівщину, стосується формули розподілу між областями освітньої субвенції на придбання шкільних автобусів, - зазначив Андрій Прокопенко.

У 2019-2020 навчальному році в області працювали 476 закладів загальної середньої освіти, із них 47,9% малокомплектні.

Майже 9000 учнів із 1055 населених пунктів області користуються шкільними автобусами. У 2019-2020 навчальному році підвіз до школи забезпечували 288 шкільних автобусів за 410 маршрутами. За добу разом шкільні автобуси долають понад 20 тисяч кілометрів.

У 2019 році з державного бюджету на придбання шкільних автобусів область отримала 8,3 млн грн. Для порівняння: Одеська область – 15,15 млн грн, Рівненська область – 15,25 млн грн, Львівська область – 30,61 млн грн.

У 2020 році з державного бюджету на придбання шкільних автобусів область отримала 15,8 млн грн., але водночас: Одеська область – 41,86 млн грн, Рівненська область – 25,85 млн грн, Львівська область – 44,56 млн грн.

- Під час розподілу грошей між регіонами не враховуються особливості територій. Розподіл здійснюється відповідно до кількості учнів. Не враховуються: площа території, щільність населення, демографічна ситуація в області, кількість закритих шкіл, перспективний план оптимізації мережі, протяжність маршрутів шкільних автобусів, - підкреслив Андрій Прокопенко.

Голова Чернігівської ОДА звернувся до Сергія Шкарлета із проханням переглянути алгоритм розподілу освітньої субвенції на придбання шкільних автобусів, виходячи не просто з кількості учнів, а спираючись на більшу кількість об’єктивних показників.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації