back

Перший крок до становлення Незалежності. До 30-ї річниці ухвалення Декларації про державний суверенітет України

16-07-2020 | 18:55

Саме такою була тема засідання за «круглим столом», що відбулось 16 липня, в день прийняття Верховною Радою УРСР Декларації про державний суверенітет України. Представники органів влади, політичних партій, громадських організацій, науковці зібралися за круглим столом, щоб обговорити історичне значення прийняття Декларації та її вплив на подальший хід боротьби за незалежність України.

Відкриваючи засідання, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА Ігор Слезко зазначив, що прийняття Декларації дало старт сучасному конституційному процесу.

– Це був один із перших юридичних кроків до реальної незалежності нашої держави. Він стверджував право української нації на самовизначення. Декларував самостійність України у вирішенні усіх питань зовнішньої і внутрішньої політики, економічного та культурного розвитку, - наголосив він.

Учасники обговорення вшанували хвилиною мовчання пам’ять героя України Левка Лук’яненка, одного з фундаторів РУХу на Чернігівщині Валерія Сарани та українських воїнів, які загинули на Сході, відстоюючи незалежність та суверенітет держави. Мама одного з загиблих героїв Євгена Бушніна, Наталія Миколаївна, наголосила, що тільки спільними зусиллями ми зможемо перемогти та побудувати справді могутню та суверенну державу. Державу, за яку віддали своє життя тисячі кращих синів і доньок України.

Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко ознайомив учасників круглого столу з основними етапами створення та прийняття Декларації про державний суверенітет України. Він наголосив, що прийняття цього акту мало важливі наслідки для подальшої боротьби за незалежність України та визначило напрямок розвитку нашої держави на десятиліття.

По завершенню заходу учасники взяли участь у церемонії покладання квітів до Пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність України».

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА