back

Голова Чернігівської ОДА взяв участь у роботі сесії обласної ради

02-07-2020 | 12:31

Вчора, 1 липня, на пленарному засіданні Чернігівської обласної ради було ухвалено ряд важливих рішень. Участь у засіданні взяв голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко.

Разом із головою обласної ради Ігорем Вдовенком він передав державні нагороди рідним загиблих у зоні ООС захисників України — матері Ігоря Кістерного Євгенії Михайлівні з Семенівки та Людмилі Вікторівні, сестрі Володимира Черненка з Мамекиного Новгород-Сіверського району.

Усі питання та пропозиції, що надійшли від ОДА були підтримані депутатами.

У сфері охорони здоров’я прийняті рішення про приєднання до КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради» трьох медзакладів: КНП «Чернігівський обласний госпіталь ветеранів війни», КНП «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення», КНП «Чернігівський обласний шкірно-венерологічний диспансер».

Таким чином буде збережено функціонування медустанов як структурних підрозділів обласної лікарні. Фінансування відбуватиметься за кошти НСЗУ. Але головне — жителі області зможуть і надалі отримувати кваліфіковану медичну допомогу.

Ще одне важливе питання, ініційоване ОДА, — внесення змін до обласної Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Чернігівській області на 2019 - 2020 роки. Передбачили виділення коштів на ремонт комплексів габаритно-вагового контролю.

Ми вкладаємо значні кошти в будівництво доріг, тож маємо забезпечити їх збереження та належну експлуатацію. Через те, що не всі дотримуються нормативних вимог, і ваговози йдуть з перевантаженням, руйнуються значні площі дорожнього полотна, — аргументував Андрій Прокопенко. — Тож завдяки сьогоднішньому рішенню ми посилимо контроль за дотриманням правил перевезення вантажів на автошляхах. Особливо це актуально в умовах високих температур.

Також вчора були внесені зміни до обласної Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 роки. Такий крок сприятиме просуванню продукції товаровиробників Чернігівської області на внутрішній та зовнішній ринки. Крім того, популяризувати високоякісні та конкурентоспроможні товари місцевого виробництва.

Серед іншого, депутати проаналізували та затвердили звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за І квартал 2020 року, обласну Програму забезпечення речовим майном вихованців Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою на 2021-2027 роки та Програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища Чернігівської області на 2020-2022 роки.

Депутати обласної ради підтримали низку звернень до вищих органів державної влади, одне з яких стосується законопроєкту "Про публічні закупівлі (щодо механізму локалізації товарного виробництва)", який є важливим кроком у підтримці вітчизняного виробника.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.