back

Працівники Чернігівського тролейбусного управління отримали допомогу по частковому безробіттю

16-06-2020 | 15:22

Карантин суттєво похитнув діяльність багатьох підприємств і добробут громадян. Перед керівниками установ постала дилема: як втриматися на плаву та зберегти кваліфікованих працівників. У нагоді стала державна фінансова підтримка малого та середнього бізнесу, а саме: виплата допомоги по частковому безробіттю. На Чернігівщині 2043 роботодавця області та фізичних осіб-підприємців звернулися до служби зайнятості за такою допомогою. Обласним центром зайнятості ухвалено 880 рішень, які дозволять надати допомогу по частковому безробіттю 5,5 тис. найманим працівникам та 98 ФОПам.

Серед роботодавців, які скористалися цією послугою служби зайнятості, комунальне підприємство «Чернігівське тролейбусне управління». За словами його начальника Руслана Ємця, після оголошення карантину підприємство не зупинило свою роботу, але змушене було скоротити тривалість робочого часу своїм працівникам.

 – Спочатку зменшили кількість тролейбусів і автобусів на маршрутах, - говорить Руслан Ємець. – Потім громадський транспорт працював у режимі спеціальних регулярних перевезень з 6 до 9 години ранку та з 16-ї до 19-ї. Користуватися ним могли лише ті, хто мав спеціальні перепустки. Оскільки було обмеження по кількості посадкових місць, то на маршрути ми направляли більшу кількість тролейбусів і автобусів, ніж зазвичай, щоб у години пік перевезти всіх бажаючих.

Отже, у квітні-травні внаслідок скорочення діяльності підприємства не відпрацювали норму робочого часу і водії тролейбусів, і автобусів, і кондуктори, й інші працівники. Робота в такому режимі дозволила зберегти колектив і не скорочувати штат, але втрату частини заробітної плати за ці місяці відчули всі. Тому виплата допомоги по частковому безробіттю, яку працівники тролейбусного управління отримали на свої рахунки, стала для них приємним бонусом до зарплати. Наразі на підприємстві працює понад 500 людей, 263 з них отримали допомогу по частковому безробіттю за квітень. На її виплату обласна служба зайнятості перерахувала Чернігівському тролейбусному управлінню майже 117 тис. грн. Оскільки підприємство відновило свою діяльність лише наприкінці травня, то виплату допомоги по частковому безробіттю отримають його працівники ще й за травень.

 – Будь-яка фінансова допомога є приємною, а в період дії карантину, коли чимало підприємств і приватних підприємців змушені були зупинити чи скоротити свою діяльність, своєчасною і вкрай важливою, - говорить Руслан Ємець.

Наразі підприємство працює в звичному режимі і запрошує на роботу водіїв тролейбуса та автобуса, кондукторів, слюсарів, кузовщиків, електрогазозварників, електромонтерів контактної мережі.

Нагадаємо, допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники середнього і малого бізнесу, а також фізичні особи-підприємці. Головна умова — своєчасна сплата ЄСВ за себе та найманих працівників протягом шести місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

За допомогою по частковому безробіттю можна звертатися до служби зайнятості протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва.

 

Чернігівський обласний центр зайнятості