back

У Чернігівській ОДА триває обговорення номінантів на отримання премії ім.М.Коцюбинського

12-06-2020 | 16:27

На літературно-мистецьку премію імені Михайла Коцюбинського у 2020 році претендують 10 номінантів. Їх здобутки, досягнення та внесок у літературу і мистецтво обговорили під час засідання комісії з присвоєння одноіменної обласної премії.

Проводив засідання комісії  Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА. У роботі комісії взяли участь Валентин Мельничук, перший заступник голови Чернігівської обласної ради, Олександр Левочко, директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА.

Премія призначається в шести номінаціях, а саме: «Поезія», «Проза», «Народознавство», «Театральне мистецтво», «Музичне мистецтво», «Декоративне та образотворче мистецтво».

- У цьому році дуже цікавий список кандидатів, приємно що є учасники не тільки з Чернігівської області, але і з України.  Вважаю, що всі номінанти гідні взяти участь у даному конкурсі, - зазначив Олександр Левочко.

Після розгляду кандидатур члени комісії затвердили відкритим голосуванням представлений список кандидатів для обговорення їх творчих здобутків у засобах масової інформації.

- Матеріали з відомостями про кандидатів будуть розміщені публічно, щоб широке коло громадськості могло ознайомитися та висловити свою думку з приводу творчих досягнень номінантів. Обласна літературно-мистецька премія ім. М.Коцюбинського користується авторитетом, тому обов’язково виберемо достойних людей і відзначимо їх, - підсумував засідання Андрій Подорван.

Премія призначається з метою відзначення високохудожніх літературних та мистецьких досягнень Чернігівщини та для вшанування пам'яті видатного класика української літератури Михайла Коцюбинського, який тривалий час жив та працював у м. Чернігові.

КАНДИДАТИ

на здобуття обласної премії ім. М.М.Коцюбинського за 2020 р.

ПОЕЗІЯ

Ольга Батьковська – поетеса, членкиня НСПУ (м. Бахмач).

Висунута Чернігівською організацією Національної спілки письменників України за книгу поезії «Домінанта».

ПРОЗА

Віктор Божок – письменник, журналіст, член НСПУ та НСЖУ (м. Корюківка).

Висунутий Корюківською ГО «Свобода слова нового століття» за книгу «Афганська жара».

Петро Нестеренко – письменник, журналіст, член НСПУ та НСЖУ (м. Суми).

Висунутий колективом Сумської універсальної наукової бібліотеки  за книгу «Колесо фортуни».

Григорій Гусейнов – письменник, журналіст, член НСПУ та НСЖУ (м. Київ).

Висунутий видавництвом «Ярославів вал» за книгу «Вітер зі Сходу».

 

НАРОДОЗНАВСТВО

Світлана Іваницька – доктор історичних наук, доцент Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій (м. Запоріжжя).

Висунута правлінням Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України за книгу

 «Єфремов С.   Personaliа: Публіцистика 1899-1917 років» у 2-х томах.

Катерина Лісовенко – педагог, письменниця

(м. Київ).

Висунута ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» за книгу «Затоплена Придніпровська цивілізація. Історія. Людські долі».

 

ДЕКОРАТИВНЕ  ТА ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО

Оксана Корнієнко – художниця,  членкиня Національної спілки художників  України (м. Чернігів)

Висунута  Чернігівською обласною організацією  Національної спілки художників України за цикл робіт «Мандри UA ».

 

ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО

Інна Сергієнко – артистка вищої категорії Чернігівського обласного молодіжного театру.

(м. Чернігів).

Висунута трудовим колективом Чернігівського обласного молодіжного театру за втілення образу жінки - матері, сестри, нареченої, подруги у виставі «Прощена неділя» та серію проведених благодійних заходів у м. Прилуки та м. Чернігові з цією виставою.

Микола Буравський – головний режисер Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня», народний артист України (м. Київ).

Висунутий колективом театрально-концертного закладу культури «Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» за музичну постановку вистави «Тіні забутих предків» за повістю М.Коцюбинського.

 

Сергій Теребун – генеральний директор, художній керівник Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм (м. Чернігів)

Висунутий художньою радою ОККВП «Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм» за значний особистий внесок у розвиток та популяризацію музичного мистецтва Чернігівщини.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації