back

Підсумки роботи області за 9 місяців підбито на розширеному засіданні Колегії облдержадміністрації

28-11-2012 | 12:33

28 листопада відбулося розширене засідання Колегії облдержадміністрації, на якому підбито підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку, місцевих бюджетів області за 9 місяців 2012 року.

Із зазначеного питання доповіли виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації Леонід Подоляк та начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Валерій Дудко.

Так, за словами Леоніда Подоляка, підсумки роботи господарського комплексу області за 9 місяців поточного року засвідчили, що незважаючи на погіршення економічної ситуації у світі, спільними зусиллями вдалося забезпечити позитивну динаміку по абсолютній більшості соціально-економічних показників.

Відповідно до оцінки результатів діяльності районних державних адміністрацій та виконкомів рад за напрямом «Економічний розвиток» у січні-вересні, лідерами визначено Варвинський, Чернігівський, Ічнянський, Бахмацький та Носівський райони.

Ключовий сегмент реального сектору економіки – промисловість – забезпечила зростання обсягів виробництва на рівні 100,8 % до відповідного періоду минулого року, що відповідає десятому місцю серед регіонів.

З позитивною динамікою спрацювали добувна, харчова, хімічна та ряд інших галузей.

Натомість, в силу тих чи інших причин мінусують машинобудування, легка промисловість, виробництво та розподілення електроенергії, виробництво будматеріалів.

Позитивна динаміка склалася у 13 районах та місті Прилуки. Промисловість м.Чернігова спрацювала на минулорічному рівні. Інші ж райони та місто Ніжин його не досягли.

Позитивну динаміку має і аграрний сектор економіки, яким за дев’ять місяців збільшено виробництво валової продукції на 2,4%, а у сільгосппідприємствах - на 10,6%.

Щорічне збільшення виробництва зерна – а у цьому році очікується понад 2,8 млн. тонн – вимагає розбудови відповідної інфраструктури. У цьому році вже завершено будівництво трьох елеваторів загальною потужністю 239 тис. тонн, введені в експлуатацію 7 зерносушарок загальною продуктивністю 7,2 тис. тонн на добу.

До кінця року планується ввести в експлуатацію ще ряд об’єктів.

Ряд інвестиційних проектів реалізується у тваринницькій галузі. З початку року введено в експлуатацію другу чергу молочного комплексу у ТОВ «Дружба Нова» та першу чергу – у ПрАТ «Чернігівське племпідприємство».

Нарощування виробництва сільгосппродукції дозволило збільшити рівень орендної плати в середньому по області до 4%, що дало можливість додатково отримати 674 грн. на один земельний пай або 219 грн. на один гектар орендованої землі. Всього ж власникам земельних паїв виплачено понад 340 мільйонів гривень.

У будівельному комплексі за 9 місяців виконано робіт на суму 348,2 млн грн, що становить 105,2 % до рівня відповідного періоду попереднього року і відповідає 4 місцю серед регіонів.

У поточному році передбачені значні видатки з державного бюджету на будівництво, реконструкцію та ремонт об’єктів соціально-економічного розвитку.

Станом на 26 листопада вже відкрито асигнувань на загальну суму 141,7 млн. грн., що на 20% більше, ніж за весь минулий рік.

Однак освоєння цих коштів іде недостатніми темпами, а отже управлінню капітального будівництва облдержадміністрації, керівникам районів та міст, іншим розпорядникам таких коштів необхідно зосередитись на прискоренні робіт та повному використанні до кінця року виділених державою ресурсів.

У сфері зовнішньоекономічної діяльності підприємства регіону здійснювали торгівлю з партнерами зі 104-х країн світу, а обсяг обороту досяг майже 782 млн дол. США. При цьому експорт зріс на 23,1%, імпорт зменшився на 5,4%.

Провідні позиції у зовнішній торгівлі належать Російській Федерації та Білорусі, а також країнам Європейського Союзу.

У сфері підприємництва здійснювались заходи у рамках відповідної обласної Програми, а також фінансово-кредитна підтримка малого бізнесу, де вже працює понад 3,2 млн. грн. бюджетних коштів.

На виконання Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ у вересні у Чернігові відкрито регіональний Центр надання адміністративних послуг, який надає послуги за принципом “єдиного вікна”.

Законом України “Про адміністративні послуги” передбачено створення відповідних центрів у містах обласного значення та районах.

В інвестиційній сфері, за попередніми даними, за 9 місяців в економіку області вкладено близько 1,5 млрд гривень капітальних інвестицій та 8,7 млн дол.США прямих іноземних інвестицій, що майже у 2,2 рази більше, ніж за відповідний минулорічний період.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій збільшився порівняно з початком року на 4,9 % і станом на 1 жовтня 2012 року перевищив 105 млн дол.США.

За напрямом «Державні фінанси» перші місця рейтингу посіли – Варвинський, Носівський, Талалаївський, Чернігівський та Куликівський райони.

До бюджету управління Пенсійного Фонду протягом січня-вересня надійшло близько 1,9 млрд. грн. власних коштів, що на 13,6 % більше відповідного періоду 2011 року.

Середній розмір пенсійних виплат на 1 жовтня становив 1310 грн., що на 15,7 % більше початку року та в 1,5 рази вище прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (856 гривень).

Принагідно виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації загострив увагу керівників територій на необхідності своєчасних розрахунків підприємств по соціальних платежах.

Показники групи «Споживчий ринок» у цілому по області характеризуються стійкою позитивною динамікою. На фоні дефляційних процесів оборот роздрібної торгівлі збільшився на 13,3 % і перевищив 10,5 млрд. гривень. Обсяг реалізованих послуг в цілому по області збільшився на 4,7 % і перевищив 2 млрд. гривень.

За напрямом «Житлово-комунальне господарство» лідерами стали Козелецький, Чернігівський, Варвинський, Талалаївський та Бобровицький райони.

Упродовж 9 місяців в усіх сферах суспільного виробництва та бюджетними установами області впроваджені енергозберігаючі заходи, які дають можливість економити щорічно 15,4 тис. тонн умовного палива.

Протягом січня-вересня введено в експлуатацію 104,4 тис. м2 житла, що у 1,6 рази перевищує минулорічний рівень. Продовжувалась реалізація державних програм підтримки житлового будівництва «Доступне житло», житлового кредитування молоді, «Власний дім», здешевлення вартості іпотечних кредитів.

За напрямом «Населення та ринок праці» верхні щаблі рейтингу займають Бобровицький, Бахмацький, Варвинський, Чернігівський та Носівський райони.

Протягом 9 місяців створено 15,9 тис. нових робочих місць, з них 5 тис. - для найманих працівників у юридичних осіб, що на чверть більше, ніж рік тому.

За сприяння служби зайнятості отримали роботу 14,5 тис. незайнятих громадян, в т.ч. 1,3 тис. осіб – за рахунок надання дотацій роботодавцям, 405 осіб - шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Вжиті заходи дозволили зменшити рівень зареєстрованого безробіття до 2,2 %.

Зростання державних соціальних стандартів сприяли збільшенню доходів населення.

Середньомісячна заробітна плата у середньому за січень-вересень склала 2276 грн і збільшилась у номінальному вимірі до минулорічного періоду на 17,7 %, у реальному – на 19 %. У вересні зарплата становила 2340 гривень.

Відмітку по рівню заробітної плати 2000 грн перетнули міста обласного значення та половина районів.

Леонід Подоляк відзначив, що заборгованість із виплати заробітної плати, яка на 1 жовтня ц.р. складала 18 млн гривень, зменшується не надто швидкими темпами. Найбільші її суми вже традиційно мають міста Чернігів, Прилуки і Ніжин.

В той же час заборгованість відсутня у 16-ти районах.

У сфері за напрямом «Захист прав дитини» здійснювалась підтримка багатодітних родин, сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, забезпечувався розвиток форм сімейного виховання, якими охоплено 76,3 % дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування.

До прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з початку року влаштовано 49 дітей.

За напрямом освіта та охорона здоров’я лідирують Ічнянський, Носівський, Менський, Борзнянський та Варвинський райони.

Знаковими подіями у цій сфері стали введення в експлуатацію двох нових шкіл – Седнівського навчально-виховного комплексу та Новобасанської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У сфері охорони здоров’я продовжується поступове реформування галузі, яке має на меті поліпшення доступності та якості надання медичних послуг.

На утримання лікувально-профілактичних закладів спрямовано 754,8 млн грн, що на чверть більше минулорічного.

З усіх джерел фінансування на поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я використано 23,5 млн грн, з них 15,5 млн грн – на реконструкцію, капітальний та поточний ремонти; 6,3 млн грн – на придбання медичного обладнання та апаратури, 1,7 млн грн – санітарних автомобілів, парк яких поповнився на 13 одиниць.

У галузі культури та туризму забезпечено відзначення державних свят та знаменних дат, здійснювались заходи, спрямовані на створення позитивного туристичного іміджу області, розбудову об'єктів історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч», створення у м. Корюківка Музейно-меморіального комплексу пам'яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами тощо.

У сфері фізичної культури і спорту робота спрямовувалась на розвиток спорту вищих досягнень, масової фізичної культури, розбудову та підтримку у належному стані спортивної інфраструктури.

На офіційних міжнародних змаганнях спортсменами області з початку року завойовано 72 медалі в 10 видах спорту, з яких 22 золоті.

Підбиваючи підсумки роботи області з початку року, голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко наголосив, що наразі основне завдання – організовано завершити цей господарський рік та відпрацювати програму економічного і соціального розвитку територій на 2013 рік.

«Вимагаю від керівників районів, міських голів серйозно підійти до цієї роботи.

Усі прогнозні показники повинні бути реальними, мати чітку спрямованість на поліпшення ситуації в усіх сферах життєдіяльності області, а заходи Програми – передбачати подальшу активізацію інвестиційної діяльності, підтримку місцевого виробника, створення нових робочих місць та збільшення бюджетних надходжень», - підкреслив очільник області.

Прес-служба облдержадміністрації