back

Чернігівська ОДА запустила тестову експлуатацію геопорталу містобудівного кадастру області

26-05-2020 | 19:23

Чернігівська обласна державна адміністрація продовжує роботу над розширенням функціоналу та оновленням бази даних єдиного геопорталу містобудівного кадастру Чернігівської області. Збір інформації, наповнення онлайн-ресурсу та актуалізація даних тепер здійснюватиметься силами фахівців ОДА. Таке рішення сьогодні, 27 травня, озвучив на нараді перший заступник голови ОДА Віталій Загайний. 

Учасникам презентували можливості онлайн-ресурсу. За функціоналом та наповненням чернігівський геопортал - один з найпотужніших в України. Його розробником є Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА.

Геопортал містобудівного кадастру – ключовий елемент провадження державної політики у сфері містобудування та архітектури з використанням сучасних цифрових технологій при прийнятті управлінських рішень. Фактично, він є базовою платформою для створення єдиного геоінформаційного середовища в області. 

Наразі сервіс містить 148 наборів даних, згрупованих по 28 категоріям. Такий масив ресурсів дозволяє оперативно отримувати необхідну інформацію про об’єкти, які розміщені на території області, формувати витяги, проводити геоінформаційний аналіз та багато інших операцій. Кожна категорія паралельно візуалізується на карті.

Скориставшись завантаженою схемою планування області, користувач може перевірити, яким чином корелюється об’єкт в різних схемах планування – промислового розвитку, підключення електромереж, екосистемі тощо. 

За словами розробників, структура системи дозволяє коригувати та розширювати спектр даних в необмежених масштабах. Для подальшого розвитку і актуалізації містобудівного кадастру було вирішено налагодити обмін інформацією та ефективну комунікацію зі структурними підрозділами облдержадміністрації.  

- За дорученням голови ОДА Андрія Прокопенка у кожному структурному підрозділі визначили відповідальних за цей напрямок. На першому етапі фахівці в тестовому режимі ознайомляться із сервісом.  Далі – навчання, перевірка знань та отримання кваліфікаційних сертифікатів, - повідомив Віталій Загайний.  – В результаті фахівець зможе самостійно, не звертаючись із запитом до колег чи інших структур, отримати необхідну в роботі інформацію. На практиці - це дозволить більш ефективно використовувати робочий час. Крім того, наші спеціалісти наповнюватимуть геопортал достовірною та актуальною інформацією, якою в подальшому користуватимуться громадяни.

На наступному етапі до наповнення баз даних долучатимуться об’єднані територіальні громади. 

Тестова версія геопорталу доступна за посиланням: http://chernigiv_dma.local.softpro.ua/. Пропозиції щодо розміщення додаткових наборів даних можна надсилати на адресу: umba_post@cg.gov.ua.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації