back

Андрій Прокопенко ознайомився з роботою потужного підприємства «Добродія Фудз»

22-05-2020 | 09:33

У четвер, 21 травня, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко відвідав провідне харчове підприємство ТОВ «Добродія Фудз», що працює у Михайло-Коцюбинській громаді. Разом із заступником голови ОДА Олександром Савченком він провів зустріч з представниками підприємства та ознайомився з виробничими потужностями. Було обговорено виклики, з якими стикається «Добродія Фудз».

ТОВ «Добродія Фудз» – це підприємство з повним циклом виготовлення пластівців: від вирощування зернових та зернобобових культур до виготовлення продукції готової до споживання.

– Щоб зерно стало поживною і здоровою їжею, його ретельно готують – піддають багатоступеневому очищенню та обробці. Для цього компанія закупила сучасне швейцарське обладнання Bühler Group. Воно розташоване на 4 поверхах. Повністю автоматизований комплекс забезпечує очищення, лущення, шліфування, гідротермічну обробку, нарізку, плющення та фасування у різні види упаковики, - розповіла Ірина Брославцева, керівниця «Добродія Фудз».

Власна лабораторія ретельно контролює якість кожного процесу. З 2018 року підприємство сертифіковане як виробник органічної продукції.

Виробництво безвідходне – лушпиння від зерна використовують для забезпечення виробничих потреб і опалення.

Потужність – 1 тисяча тонн на місяць. 90% обсягу займають вівсяні пластівці. Працюють як на внутрішній ринок, так і на експорт.

В Україні продукція торгової марки Добродія ТМ реалізується майже в усіх торговельних мережах.

Експортний бренд – SAN GRANO. Основні напрямки експорту – країни ЄС та Африки.

Найближчим часом підприємство планує розширити асортимент продукції борошном та крупами.

Представники підприємства розповіли, що існують певні складнощі з сировиною. У першу чергу через недостатні обсяги вирощування вівса в Україні. Підприємство частково закуповує зерно в інших країнах, зокрема, в Білорусі.

Будемо вивчати питання стимулюючих державних програм для нішевих культур – вівса, жита, гречки, гороху тощо. Домовились, що надамо інформацію по господарствам, що посіяли овес в області, а також допоможемо скоординуватись із науково-дослідними інститутами для підвищення урожайності, – зазначив Андрій Прокопенко і додав, що національного виробника потрібно підтримувати, купуючи український місцевий продукт.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації