back

Вшановуємо пам’ять Великого Кобзаря у день його перепоховання

22-05-2020 | 08:30

Сьогодні, 22 травня, минає 159 років з дня перепоховання на Чернечій горі в Каневі праху видатного українського митця Тараса Шевченка.

Тарас Шевченко – більше ніж поет. Він є символом української культури і державності. Його поезія залишається як ніколи актуальною. Великого Кобзаря пам’ятають, поважають, ним захоплюються, до нього прислуховуються.

Життя та творчість Тараса Шевченка тісно пов’язані з Чернігівщиною. Саме тут він творив свої безсмертні твори, написав безліч малюнків та картин. Про мальовничий і колоритний Поліський край згадується у поетичних творах та повістях поета, великому листуванні та щоденнику, відомому під назвою «Журнал».
Останній шлях митця з Петербурга до Канева також проліг через Чернігівську землю.

Карантинні обмеження внесли свої корективи у відзначення сьогоднішньої дати. Цього року не відбудеться традиційний меморіальний захід біля пам’ятника Тарасу Шевченку на Валу.

Проте кожен з нас може віддати шану Великому Кобзареві, згадавши у цей день його нетлінне слово, пронизане любов’ю до України, яке пробуджує національну гідність і почуття патріотизму в душі кожного свідомого українця.

Кожен може вклонитися духовному Батьку українського народу, поклавши квіти до його пам’ятників, прочитавши його вірші.

Також можна переглянути на сайті Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка онлайн виставку «Чернігівськими шляхами Кобзаря: 22 травня – День перепоховання Т.Г. Шевченка в Україні» за посиланням