back

На підтримку кримських татар в обласному центрі відбулася патріотична акція

18-05-2020 | 16:51

18 травня в Україні стартував тиждень солідарності з кримськотатарським народом «Спільний біль. Спільна історія». По всій країні відбудеться низка правозахисних і медіапроєктів, присвячених 76-м роковинам геноциду кримських татар.

Зокрема, сьогодні проводиться Всеукраїнська акція вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та інших народів Криму. Патріотичний захід організували і на Чернігівщині: представники органів влади та ГО «Кримська громада» під музичний супровід — виконання гімну кримськотатарського народу — урочисто підняли кримськотатарський стяг. В акції взяв участь заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван.

Голова організації «Кримська громада» Світлана Кузіна зазначила, що цей день особливий для кожного жителя Криму. Адже після анексії півострова Російською Федерацією у 2014 році боротьба кримських татар за свої права знову активізувалась і триває досі. Багато кримських родин змушені були покинути рідні домівки, відчувши на собі біль депортованих ще за тоталітарного режиму.

Тоді, у далекому 1944 році, Крим покинули близько 200 тисяч корінних жителів. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар у місцях заслання. Протягом року, до завершення Другої світової війни, від голоду, хвороб та виснаження загинули більше 30 тисяч кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.

Десятиліттями кримські татари поверталися з місць заслань на історичну батьківщину та в інші регіони України, починаючи нове життя.

Читати також: Сьогодні — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Кожен може висловити свою підтримку кримським татарам, долучившись до онлайн-флешмобу. Для цього потрібно сфотографуватися із символом кримських татар — тамґою (роздрукованим чи зображеним від руки), потім — поширити цю світлину із хештеґами #QirimtatarSurgunu та #RememberGenocideMay18 на своїх сторінках в соцмережах.

Також учасники флешмобу можуть розповісти про те, коли вони дізналися про депортацію кримських татар або вперше ознайомилися з історією народу, його культурою.

 
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації