back

Державна підтримка малого та середнього бізнесу під час карантину в дії

13-05-2020 | 14:02

За даними Чернігівського обласного центру зайнятості, станом на 13 травня від роботодавців області надійшло 554 пакети документів на отримання допомоги по частковому безробіттю. Вже ухвалено 236 рішень, за якими таку допомогу зможуть отримати понад 2,4 тисячі працівників.

У обласному центрі зайнятості нагадують, що допомогу по частковому безробіттю можуть отримати підприємства малого та середнього бізнесу, які зупинили або скоротили діяльність через карантин. За умови, що протягом 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, вони сплачували єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до служби зайнятості.

Допомогу виплатять офіційно працевлаштованим застрахованим особам, якщо вони втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу через карантин. Не мають права на допомогу по частковому безробіттю працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом.

Допомога надається за кожну годину втраченого робочого часу з розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу) та не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом (4 723 грн). Виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюється роботодавцем з першого дня скорочення тривалості робочого часу в межах строку зупинення (скорочення) діяльності, але не більше 30 календарних днів після завершення карантину.

Ознайомитися з Порядком надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину та покроковою інструкцією щодо отримання допомоги по частковому безробіттю можна на сайті обласного центру зайнятості.

За повідомленням Чернігівського обласного центру зайнятості