back

Сьогодні о 23:01 відбудеться онлайн-трансляція акції «Перша хвилина миру»

08-05-2020 | 12:40

Мистецький онлайн-проєкт Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм «Перша хвилина миру» відбудеться сьогодні, 8 травня, з нагоди Дня пам’яті та примирення і 75-ї річниці перемоги над нацизмом.

Вона транслюватиметься онлайн о 23:01 год. на офіційній сторінці Чернігівського обласного філармонійного центру, а також сторінках у соціальних мережах youtube, instagram і facebook.

Запрошуємо всіх долучитися до онлайн-проєкту «Перша хвилина миру». Так ми разом вшануємо пам’ять загиблих у роки Другої світової війни.

Нагадаємо, нацистська Німеччина капітулювала 8 травня 75 років тому. Трагічні наслідки її окупаційного режиму – мільйони загиблих, зруйновані міста і села. Ця трагедія – безперечне застереження, що міжнародні проблеми не припустимо вирішувати збройним шляхом, агресією чи анексією. Жодна ідеологія у світі не варта того, щоб відбирати життя людей.

Для нас, українців, надзвичайно важливою є спільна пам’ять про жорсткі уроки тієї війни.

Як трагічний приклад згадаємо три літні дні 1941 року – 23-25 серпня. Це – одна з найчорніших і катастрофічних сторінок в історії Чернігова.Тоді через нищівне бомбардування загинули тисячі людей, насамперед цивільного населення. Значна частина (центр і промислова зона) міста перетворилася на палаючу руїну. Обласний центр було зруйновано на 70%. Чернігів став четвертим у чорному рейтингу найбільш постраждалих міст СРСР під час німецько-радянської війни.

Постраждали й інші населені пункти області. Жертвами карателів стали майже 128 тисяч мирних жителів області. На фронтах тієї війни загинули близько 135 тисяч наших земляків.

Сьогодні вшановуємо світлу пам’ять усіх загиблих: мирних жителів і тих, хто захищав батьківщину в запеклих боях.

Це були звичайні люди, які залишивши своє мирне життя, ставали справжніми героями. Вони воювали за своє життя, життя своїх сімей, за незалежність своєї країни. А не за тоталітарну ідеологію, яка панувала на той час у СРСР і яку наразі відроджує Російська Федерація. Саме відродження тоталітарної слави і дало змогу Росії розгорнути війну на Донбасі, анексувати Крим.

Щоб протистояти цьому – для нас надзвичайно важливою є історична пам'ять. А історія вчить нас: український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і відстоюємо те, що нам дороге.

У ці дні з особливою вдячністю вшановуємо всіх, хто захищав і захищає свободу і незалежність нашої країни.

Низький уклін усім учасникам Другої світової!

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації