back

На автошляхах Чернігівщини додатково встановлять знаки «Дикі тварини»

08-05-2020 | 10:48

Ситуацію із загибеллю диких тварин на дорогах Чернігівщини обговорили учасники наради, яку вчора, 7 травня, провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

У заході взяли участь представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Державної екологічної інспекції в області, обласного управління лісового та мисливського господарства, Служби автомобільних доріг в області, профільних підприємств та установ, науковці і громадськість.

За інформацією Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, з початку року на Чернігівщині внаслідок дорожньо-транспортних пригод під колесами автотранспорту загинули 5 лосів (у 2019 році – 7). Тварини були збиті біля сіл Пилипча та Нові Яриловичі Ріпкинського району, Кіпті Козелецького та Шестовиця Чернігівського.

Основна причина таких випадків – людська недбалість за кермом, зокрема неуважність, ігнорування попереджувальних знаків та недотримання швидкісного режиму. В усіх випадках порушники зникли з місця ДТП, отже уникнули покарання. За вчинення дій, що призвели до загибелі тварин, занесених до Червоної книги, передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність з відшкодуванням збитків.

Окрім лосів, на автошляхах щорічно гине значна кількість інших видів диких тварин.

– Люди мають більш відповідально поводитися за кермом, аби не наражати на небезпеку себе та пасажирів, а також не допускати загибелі тварин під колесами автомобілів. Завдання влади та дорожніх служб – вжити максимальних заходів для попередження водіїв про місця переходів диких тварин, щоб запобігти нещасним випадкам, – наголосив Олександр Савченко.

За підсумками наради прийнято рішення найближчим часом оновити існуючі та встановити нові знаки «Дикі тварини» в місцях переходів диких тварин на найбільш небезпечних ділянках автомагістралей Кіпті — Глухів — Бачівськ та Київ – Чернігів – Нові Яриловичі.

Крім того, вивчатиметься питання встановлення огороджувальних конструкцій для обмеження доступу звірів до автотрас, а також інформаційно- попереджувальних панелей для водіїв, аби привернути увагу до небезпечних ділянок дороги.

До слова, на сьогодні на території мисливських угідь Чернігівщини обліковується 1175 голів лося, 767 – оленя європейського, 54 – оленя плямистого, 11916 – козулі, 1934 – диких кабанів.

Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації