back

Голова ОДА Андрій Прокопенко: Майбутнє тваринництва – за передовими технологіями

07-05-2020 | 12:25

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко вчора, 6 травня, під час робочої поїздки на Ніжинщину ознайомився з роботою одного з найбільш прогресивних господарств області – ТОВ «Агрофірма «Лосинівська». Діяльність підприємства охоплює декілька напрямків господарювання. Це вирощування зернових і технічних культур та розведення великої рогатої худоби з подальшою реалізацією продуктів тваринництва.

– Робота організована на високому рівні. Тут одразу помітна рука практичного господаря. Вдало продумані як утримання та годування тварин, так і турбота про здорове поголів’я, – зауважив Андрій Прокопенко. – І головне – агрофірма дає стабільну роботу 58 працівникам. У минулому році середня заробітна плата становила 7 тисяч гривень.

У цілому господарство утримує близько 560 голів великої рогатої худоби , у тому числі 258 корів. Придбали чеських нетелів, які дають значно більші надої. Для запліднення купують канадський та американський матеріал. Поставили за мету наростити стадо до тисячі голів дійного стада.

Для утримання телят використовують метод глибокої підстилки. Кожне теля після народження розміщується в окремій загороді та має свій будиночок. Годують пастеризованим молоком через самохідний молочний шатл, який працює за принципом заправного автомату. Чітко видається норма молока при постійній температурі. Це потрібно, щоб зменшити вплив людини на годівлю і зберегти здоров’я молодняку.

Поруч знаходиться спеціальний загін для тільних корів. Сюди їх переводять за 50-60 днів до розтелення. Тварини отримують спеціальний корм. До речі, агрофірма годує тварин виключно перевіреними кормами власного виготовлення. На базі підприємства працює цех по виробництву комбікормів і гранул.

Процес годівлі дорослої худоби також автоматизований. Через чип, що є у кожної тварини, програмний комплекс вираховує, скільки корму потрібно тій чи іншій корові, і далі кормовий вагон проводить роздачу кормів. Для збільшення надоїв турбуються і про комфорт тварин – переводять на безприв’язне утримання.

У комплексі такі високотехнологічні процеси дають змогу вирощувати здорове поголів’я, яке продукує якісну молочну продукцію. Ферма має сформований стійкий ринок збуту і співпрацює з багатьма фірмами по всій Україні, – каже голова ОДА.

Зараз основний обсяг молочки реалізують Молочний альянс ТМ «Яготинське», яка пропонує найвищу ціну.

Підприємство розвивається, закуповує сучасну техніку як вітчизняного, так і іноземного виробництва. Здійснюється реконструкція старих тваринницьких приміщень та будівництво нового комплексу, зокрема для утримання поголів'я свиней та птиці. Будівельні роботи вже ведуться. Після збільшення поголів’я до тисячі – мають плани закупити доїльного робота.

Підприємство здійснює фінансову підтримку дошкільних та загальноосвітніх закладів громади. У цьому пересвідчився, коли відвідав Лосинівську ЗОШ І-ІІІ ступенів. Зокрема, за сприяння агрофірми було реконструйовано фасад навчального закладу, – зазначив Андрій Прокопенко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації