back

Голова ОДА Андрій Прокопенко: Сучасні освітні заклади – це інвестиції у наших дітей та майбутнє країни

30-04-2020 | 23:21

Сьогодні, 30 квітня, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов та голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко відвідали ряд об’єктів, де тривають будівельні роботи в рамках загальнонаціональної програми «Велике будівництво», ініційованої Президентом України.

Розпочали з відвідин Бобровицького ДНЗ «Золотий ключик».

Роботи тут наразі майже завершені – готовність 99%. Було проведено капремонт покрівлі – рулонну конструкцію замінили на шатрову, облаштували новий блискавкозахист. Також утеплили фасад, замінили вікна і двері. За словами працівників закладу, теплореновація помітно покращила температурний режим – у приміщеннях стало тепліше на 4-5 °C.

Крім того, заходи з енергоефективності дозволять значно скоротити втрати енергоресурсів та економити на опаленні. Після благоустрою прилеглої території та облаштування вхідної групи садочок буде готовий зустріти своїх вихованців. Наразі на його базі сформовано 7 груп, в яких навчаються 165 дошкільнят, – зазначив голова ОДА.

Також у рамках робочої поїздки Міністра перевірили хід будівельних робіт ЗОШ № 5 у Носівці.

– Цей об’єкт довгі роки мав статус довгобуду. Його почали зводити ще у 1989 році. З огляду на значиму соціальну роль для району, нині робимо все необхідне, щоб завершити об’єкт до 1 вересня 2020 року. Наразі ступінь готовності – 97%, – повідомив Андрій Прокопенко.

Загальна вартість проєкту – 57,4 мільйона гривень. Триповерхова будівля школи розрахована на 520 місць. Корисна площа навчального закладу – 4870 квадратних метрів.

Нині завершують внутрішні роботи. Потім класні приміщення будуть облаштовані меблями, тут будуть встановлені інтерактивні дошки та інше необхідне для навчального процесу обладнання.

Об’єкт включений, зокрема, до програми «Спроможна школа для кращих результатів», це дозволить максимально забезпечити внутрішнє наповнення.

Без перебільшення, для Носівської об’єднаної громади школа № 5 є найбільш очікуваним і масштабним об’єктом. Як зазначив Міністр, нова школа стане справжньою візитівкою Носівки. І тим, хто зараз працює над реалізацією проєкту, випала велика честь успішно його завершити.

 

Ще одним навчальним закладом, який перевірив Міністр розвитку громад та територій України, стала Корюківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.

Реконструкція приміщення здійснюється із 2018 року за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Роботи включають зовнішнє утеплення будівлі, заміну покриття, зовнішніх вікон та дверей, внутрішнє опорядження та заміну інженерних мереж з улаштуванням індивідуального теплового пункту.

Загальна кошторисна вартість робіт на цьому об’єкті – майже 80 мільйонів гривень.

У 2020 році передбачено фінансування в розмірі близько 28 мільйонів гривень, з них 16,4 мільйона гривень – кошти ДФРР та 11,5 мільйона гривень – співфінансування з місцевого бюджету.

Як відмітив Олексій Чернишов, Корюківська ЗОШ №1 – це взірцевий заклад, про який дбають та який виглядає дуже достойно.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації