23-04-2020 | 18:25
Сьогодні, 23 квітня, перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів нараду з представниками підприємств паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства області.
– Опалювальний сезон 2019/20 року на Чернігівщини пройшов якісно та без ускладнень. Наступний теж має бути організовано на належному рівні попри складнощі, що виникли через запровадження карантинних обмежень, – зауважив Віталій Загайний.
Минулого року було забезпечено повну готовність об’єктів теплопостачання, водопровідно-каналізаційного господарства, житлового фонду та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період. Аварійні служби підприємств у найкоротші терміни здійснювали ліквідацію пошкоджень мереж, які виникали, зокрема, через погодні умови. У першу чергу подача електричної та теплової енергії відновлювалася до об’єктів соціальної сфери, підкреслив директор Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Володимир Кривенко.
Комерційний директор АТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко зауважив, що чимало аварій на мережах спричиняють сільськогосподарські роботи. До прикладу: саме так взимку 2019 року було пошкоджено газопровід у Ніжинському районі, внаслідок чого 4 тисячі абонентів опинилися без газопостачання. За його словами, аграрні компанії не поспішають відшкодовувати завдані збитки і підприємство змушене домагатися компенсації у судовому порядку. І така ситуація непоодинока.
Цього року підприємства галузі вже розпочали підготовку до опалювального сезону 2020/21. Так, АТ «Облтеплокомуненерго» планує спрямувати 22 мільйони гривень на поточні та капітальні ремонти — третина з них уже використана. Серед запланованих проєктів — реконструкція котельні по вул. Староказарменна дільниця у Чернігові. Близько 15 мільйонів гривень уже витратило на підготовчі і ремонтні роботи АТ «Чернігівобленерго». Плановий ремонт триває і на Чернігівській ТЕЦ, у місті здійснюються гідравлічні випробування тепломереж. Оновлення та ремонт обладнання здійснює також АТ «Чернігівгаз».
Водночас, запроваджений в Україні карантинний режим ускладнив підготовчі роботи. Так, низка підприємств житлово-комунального господарства перейшли на скорочений робочий день, частина персоналу перебуває у відпустках. До того ж, чимало працівників галузі — люди, старші 60 років.
Суттєвою проблемою є і зростання заборгованості населення за послуги ЖКГ. Брак обігових коштів теплопостачальних підприємств може ускладнити погашення заборгованості за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України» та отримати ліміти газу.
Учасники наради акцентували: критично важливим для галузі є схвалення у парламенті законопроєкту № 1730, що дозволить реструктуризувати борги перед «Нафтогазом», а також продовження дії постанови КМУ від 10 жовтня 2018 року № 867. Це дасть можливість гарантовано забезпечити виробників теплової енергії природним газом за регульованими цінами.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації