back

Забезпечення споживачів електроенергією залежить від вчасних розрахунків за комунальні послуги

23-04-2020 | 10:10

Для забезпечення стабільного електропостачання та збалансованої роботи енергетичних ринків громадянам необхідно вчасно розраховуватись за отримані комунальні послуги. Адже, незважаючи на пандемію вірусу COVID-19 та запровадження в Україні карантину, виробники та постачальники електроенергії продовжують працювати у штатному режимі.

Обов’язок оператора системи розподілу — забезпечити споживачів електропостачанням, а обов’язок споживачів — своєчасно оплатити ці послуги через постачальника електричної енергії. Це передбачено Законом України  «Про ринок електричної енергії» і Правилами роботи роздрібного ринку електроенергії. Тож Держенергонагляд закликає споживачів з відповідальністю поставитись до ситуації та вчасно сплачувати за комунальні послуги. Це збереже цілісність енергосистеми України, забезпечить надійне та безперервне постачання електроенергії.

Нагадаємо, Уряд прийняв рішення про тимчасову заборону нарахування пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг та відключення електроенергії на період дії карантину. У зв'язку з цим Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електричної енергії й електропостачальних організацій та наголосив на необхідності дотримання вимог законодавства і відповідно до нього не обмежувати та/або не припиняти постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни.

Зважаючи на ситуацію, під час карантину рівень оплати послуг з електропостачання критично погіршився. Слід пам’ятати, що через накопичення боргів оператори системи розподілу й електропостачальні організації не матимуть можливості закуповувати необхідні обсяги електроенергії у виробників. Ті, у свою чергу, не зможуть закупити паливо для роботи електростанцій. Також існує висока ймовірність невиконання інвестиційних та ремонтних програм на електричних станціях та мережах. Зі свого боку, це може спричинити знеструмлення населених пунктів, оскільки погіршення технічного стану електромереж, автоматичне відключення аварійних ділянок призводить до технічної неможливості розподілу електричної енергії до об’єктів споживачів.

Тому, щоб світло було у кожній оселі, споживачі повинні підтримувати стабільність інфраструктури країни в умовах боротьби з поширенням коронавірусу та своєчасно оплачувати рахунки за електроенергію.

Водночас повідомляємо, що в сучасних умовах карантину та режиму надзвичайної ситуації оплатити платіжки за комунальні послуги можна дистанційно. Відповідна інформація розміщена на офіційних вебсайтах операторів систем розподілу електричної енергії. 

Довідково. Міністерство цифрової трансформації України спільно із сервісом онлайн-платежів та переказів Portmone.com розробило освітній серіал «Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома». У ньому висвітлено теми оплати комунальних платежів на сайтах комунальних підприємств за допомогою платіжного сервісу, а також на сайтах банках та мобільних застосунках банків.

За повідомленням Державної інспекції
енергетичного нагляду України