back

Експерти радять створити в області 4 райони

17-04-2020 | 12:03

У спадок від радянської влади на Чернігівщині досі залишаються 22 райони. З утворенням об’єднаних громад люди почали отримувати послуги – адміністративні, соціальні, медичні, освітні та інші – на рівні ОТГ. Відтак, утримувати в районі численні служби стало непотрібно.

Згідно перспективного плану в області буде не менше 56 громад. Координувати їх усі з обласного центру важко. Тому Мінрегіон пропонує поділити область на райони. Вимоги до них такі: компактність, географічна цілісність, нерозривність території, чисельність постійного населення не менше ніж 150 тисяч осіб.

За таких вимог районів буде 4.

Із цим поділом на райони погоджуються експерти із децентралізації.

Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко:

«Під час консультацій про кількість районів у Чернігівській області дискусій не виникало взагалі. Всі експерти були єдині в цьому питанні і йшлося про чотири райони. Чотири райони для Чернігівської області – це хороший варіант, оскільки на території області є три міста обласного значення Чернігів, Ніжин, Прилуки, які автоматично стають центрами районів, і буде Північний район. На території Північного району проживає біля 200 тисяч населення, і цього достатньо для його створення».

Нові райони не варто порівнювати з існуючими. Адже їхати до райцентру для отримання довідки, консультації чи, скажімо, отримання субсидії не потрібно. Всі питання вирішуватимуться у центрі об’єднаної громади, де буде ЦНАП.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації