back

Андрій Прокопенко: Обласній дитячій лікарні передано два апарати штучної вентиляції легень

14-04-2020 | 19:03

В Україні з підтвердженим діагнозом коронавірус госпіталізовано 52 дитини.

Незважаючи на те, що МОЗ відносить до основної групи ризику літніх людей, як бачимо – дітки також, на жаль, хворіють, – зауважив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенкою. – Заклади нашої області мають бути максимально готові для лікування хворих будь-якого віку. Над цим і продовжуємо працювати.

Сьогодні до обласної дитячої лікарні передано два апарати штучної вентиляції легень, придбані за кошти області.

Сучасні апарати мають усі адаптивні режими, в тому числі рекомендований при коронавірусі – інтелектуальної вентиляції. У цьому режимі ШВЛ пристосовується до роботи легень пацієнта, до його механіки дихання та частоти.

Апарати мобільні й автономні, тобто із вмонтованими акумуляторами. До того ж, вони універсальні – можуть використовуватися навіть для новонароджених.

Завдяки вчасно впровадженим карантинним обмеженням маємо час підготувати матеріальну базу медичних закладів. Та краще хворобу не лікувати, а попередити. Тому вкотре закликаю: залишайтесь вдома, бережіть себе та своїх близьких, – звернувся до жителів області голова ОДА.

Довідково. На сьогодні в інфекційному відділенні обласної дитячої лікарні розгорнуто 45 дитячих ліжок. Медзаклад забезпечено засобами захисту – масками, дезінфекторами. Запас медичних препаратів та захисних костюмів у достатній кількості.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації