back

Українська православна церква передала області 2900 ПЛР-тестів

06-04-2020 | 17:17

Днями до Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України додатково доставлені ПЛР-системи для діагностики коронавірусу. Про це сьогодні, 6 квітня, повідомив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

Закуплені тести Фондом Вадима Новинського «На честь Покрова Пресвятої Богородиці». Представники Української православної церкви Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський Амвросій та Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент передали їх лабораторному центру.

Андрій Прокопенко висловив велику вдячність за допомогу, адже Фонд один з перших став надавати допомогу МОЗу, областям, Штабу по боротьбі з епідемією коронавірусу при Офісі Президента.

Доставка цієї партії тестів організована по лінії Міністерства закордонних справ, за участі Посла України в Південній Кореї.

За допомогою цих тестів обласний лабораторний центр може швидко визначати наявність вірусу в організмі людини і більш ефективно організовувати карантинні заходи. Це особливо важливо в умовах, коли в країні дуже швидко поширюється епідемія коронавірусу, – зауважив голова ОДА.

З минулого тижня ПЛР-тести роблять уже в Чернігові. Завдяки ініціативі Андрія Прокопенка та фінансової допомоги підприємців придбано обладнання, що дає змогу оперативно проводити високоточну діагностику захворювання СOVID-19, не втрачаючи час на доставку аналізів до Києва.

Очільник області подякував кожному, хто долучається до ініціативи, та закликав об’єднуватися для протидії поширення коронавірусу.

Ми також вдячні Штабу при Офісі Президента за вантажі медзасобів та засобів захисного спорядження, які останніми днями надходили в область, – сказав Андрій Прокопенко. – Це понад 1000 костюмів біозахисту, більш ніж 8 тисяч респіраторів для «червоної зони» (тобто прямого контакту із хворими на коронавірус), інші вкрай необхідні медзасоби для лікування хворих та захисту медпрацівників. Усе отримане від держави оперативно направили в лікарні області.

Нагадаємо: раніше медзаклади області отримали півтори тисячі костюмів індивідуального захисту, закуплені за кошти обласного бюджету. Наразі виготовляється замовлення ще 4,5 тисячі таких комплектів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації