back

У зв’язку з надзвичайною ситуацією запроваджені нововведення для фізичних осіб-підприємців

31-03-2020 | 17:43

Для підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, законодавчо запроваджені нововведення для фізичних осіб-підприємців.

Тимчасово з 1 березня по 30 квітня цього року звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску лише за себе:

- фізичні особи-підприємці, у тому числі спрощенці;

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність;

- члени фермерського господарства.

Слід врахувати, що платники самі, на свій розсуд, можуть прийняти рішення щодо застосування звільнення від єдиного внеску за березень-квітень.

Тобто, платники податків мають право і не застосовувати норми вищезазначеного закону щодо звільнення від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску. В такому випадку вони сплачують суму єдиного внеску не менше мінімального страхового внеску на місяць у термін не пізніше 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом (до 19 квітня, до 19 липня).

Якщо платник прийняв рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску в розмірах та порядку відповідно до Закону про єдиний внесок, то в такому разі інформацію про сплачені суми єдиного внеску необхідно буде зазначити у річній звітності з єдиного внеску (за 2020 рік).

Звертаємо увагу суб'єктів господарювання, що звільнення від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску не поширюється на роботодавців, які мають найманих працівників. За них роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок у розмірах не менш ніж мінімальний страховий внесок (1039,06 гривні на місяць).

За інформацією сектора комунікацій
Головного управління ДПС у Чернігівській області