27-03-2020 | 15:11
Зараз багато залежить від кожного з нас. Щоб зберегти своє здоров’я та оточуючих і не допустити масового поширення інфекційної хвороби COVID-19 на території держави, потрібно дотримуватися карантину та використовувати засоби профілактики. На цьому наголосив заступник Міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу 27 березня.
Він повідомив, що за даними Центру громадського здоров’я станом на 10:00 27 березня в Україні 218 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 5 летальних, 4 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 62 нових випадки.
За словами Віктора Ляшка, згідно з аналізом за віковими групами найбільше захворіли на коронавірус (майже 38%) люди віком від 30 до 49 років, від 18 до 29 років – 17% хворих, 50-65 років – 30% , 65+ років – 6%.
«Це свідчить про те, що старша вікова група прислухається до порад Міністерства охорони здоров'я та Уряду, виконує карантинні заходи і обмежує свою мобільність. Люди від 18 до 49-ти років ще зневажливо ставляться до загрозливої ситуації», - зазначив заступник Міністра.
Водночас Віктор Ляшко наголосив, що обмеження мобільності та контактів, а також самоізоляція – це єдиний профілактичний захід на сьогодні, який допоможе зберегти як власне життя та здоров’я, так і допомогти системі охорони здоров'я. «Ми повинні виконувати прописані рекомендації, щоб запобігти масовому поширенню інфекції в Україні», - підкреслив Віктор Ляшко.
Він нагадав, що 25 березня Уряд призначив його керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня через поширення COVID-19. 26 березня створено відповідний штаб на центральному рівні, проведено перші засідання і доручено такі ж штаби створити в областях.
«Всі інші штаби, які існували до сьогодні, повинні бути ліквідовані або інтегровані у цей штаб з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня. Тепер буде діяти єдина вертикаль управління з локалізації ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з коронавірусною хворобою», - наголосив заступник Міністра.
Також, за його словами, в усіх областях буде створено мобільні бригади, які складатимуться з водія і медичних працівників та виїжджатимуть до громадян з підозрою на коронавірусну інфекцію для забору зразків на проведення досліджень у вірусологічній лабораторії. Бригади будуть приїжджати на виклики сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги, а також медичних працівників. Віктор Ляшко зазначив, що найближчим часом буде повідомлено всі контактні телефони та оприлюднено алгоритм, як це все буде працювати. При цьому він зауважив, що госпіталізація відбуватиметься при тяжких та середніх станах захворювання.
Довідково
• Наразі коронавірусна хвороба виявлена: Вінницька область — 5 випадків; Волинська область — 2 випадки; Дніпропетровська область — 3 випадки; Донецька область — 2 випадки; Запорізька область — 8 випадків; Закарпатська область — 1 випадок; Житомирська область — 2 (1 летальний) випадки; Івано-Франківська область — 24 (2 летальних) випадки; м. Київ — 47 випадків; Київська область — 32 випадки; Львівська область — 3 випадки; Луганська область — 1 випадок; Одеська область — 4 випадки; Рівненська область — 9 випадків; Тернопільська область — 25 випадків (1 летальний); Херсонська область — 1 випадок; Чернівецька область — 47 (1 летальний) випадків; Черкаська область — 2 випадки.
• Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 27 березня 2020 року до Центру надійшло 277 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 1401 повідомлення про підозру на COVID-19.
Матеріали з сайту Кабінету Міністрів України