back

У період карантину всі соціальні програми будуть виконуватися — міністр соціальної політики

23-03-2020 | 11:43

Сьогодні під час онлайн-брифінгу міністр соціальної політики України Марина Лазебна озвучила основні кроки Уряду щодо посилення соціального захисту громадян в умовах світової економічної кризи та поширення епідемії коронавірусу.

Програма житлових субсидій буде розширена

— Уряд гарантує безперебійну роботу програми житлових субсидій. Більш того, ми в умовах карантину посилюємо цей напрям роботи, — зазначила Марина Лазебна.

За словами міністра, на засідання Уряду буде винесено рішення щодо встановлення компенсації додаткових витрат для трьох мільйонів домогосподарств, які на сьогодні отримують субсидію на оплату окремих комунальних послуг в період карантину. Це буде зроблено шляхом збільшення на 50% соціальних нормативів користування електроенергією, природним газом для приготування їжі, підігріву води, користування холодною та гарячою водою. Мета — компенсувати збільшені витрати сімей під час перебування вдома в період карантину. У середньому це буде близько 300 гривень.  

Також буде спрощено порядок надання субсидій для людей, які втратять роботу в період карантину.

Водночас міністр наголосила: Уряд гарантує, що на час дії карантинних заходів штрафні санкції не будуть застосовуватися при утворенні заборгованості за компослуги.

— Це вже прийнято на рівні закону, ми його продублюємо в рішенні Уряду та дамо відповідні доручення органам місцевого самоврядування його контролювати. Це робиться для того, щоб пенсіонери, які є в зоні ризику, максимально перебували вдома, — зазначила Марина Лазебна.

Турбота про пенсіонерів

Міністр соцполітики повідомила, що з квітня буде виплачено по одній тисячі гривень більше мільйона пенсіонерам, які отримують пенсію до п'яти тисяч гривень.

Також, за її словами, з травня Уряд розпочне індексацію трудових пенсій на 11%, після якої гарантоване підвищення отримають сім мільйонів пенсіонерів. Одночасно з травня буде встановлено щомісячну доплату до пенсії у розмірі 500 гривень для півтора мільйона пенсіонерів, яким виповнилося 80 і більше років.

Доплату та індексацію Пенсійний фонд проводить автоматично, тому нікуди і нікому звертатися не потрібно.

Крім того, на сьогодні Мінсоцполітики розробляє проєкт «Допомога літній людині», щоб перевести максимально пенсіонерів на банківські картки. Це дасть їм змогу здійснювати оплати за компослуги, покупки ліків, харчів тощо.

Також Міністерство та соціально відповідальний бізнес створили онлайн-платформу для допомоги літнім людям та людям з інвалідністю із доставки ліків та продуктів харчування.

Міністр наголосила, що і Уряд, і Міністерство, і 40 тисяч соціальних працівників дбають про те, щоб в умовах карантину громадяни отримували необхідні соціальні послуги.

За повідомленням Департаменту комунікацій
Секретаріату Кабінету Міністрів України