back

Міністерство охорони здоров'я розробило кілька сценаріїв боротьби з коронавірусною інфекцією

19-03-2020 | 16:30

Міністерство охорони здоров'я розробило чотири сценарії реагування на поширення коронавірусної інфекції в Україні. Про це на сьогоднішньому брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Він підкреслив, що Уряд почав готувати систему охорони здоров'я одразу після сплесків хвороби в Китайській Народній Республіці. Так, в кінці січня та на початок лютого був розроблений національний план запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби. Був створений національний штаб, який на сьогодні переведений на цілодобовий режим роботи.

– Ми знали статистику і алгоритм, як будемо діяти при перших захворюваннях. Для цього були визначені по дві госпітальні бази в кожній області та по дві бригади медичної допомоги, які були укомплектовані необхідним обладнанням. Було розроблено, згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, 4 сценарії реагування. Перший – коли у нас буде один завезений випадок, потім – коли у нас буде внутрішньокраїнне поширення і коли у нас буде спалах COVID-19, підкреслив Віктор Ляшко.

За його словами, на сьогодні Міністерство переходить на новий етап планування і перепрофілювання закладів охорони здоров'я. Днями відбудеться презентація інтерактивної мапи, де буде дана інформація. 

– Ми чітко розробили алгоритм, що базується на сценарії розвитку спалаху, на  прикладі Італії. Ми бачимо, що 80% людей в Італії перехворіють легкими формами. Тому, за нашим стандартом надання медичної допомоги, який повністю адаптований рекомендаціям ВООЗ і враховує кращі практики Китайської Народної Республіки та Італії, ми будемо пропонувати і надавати допомогу у легких випадках амбулаторно при домашній самоізоляції, зазначив Віктор Ляшко і додав, що для 20% населення, яке потребуватиме госпіталізації, вже розпланована інтерактивна мапа, до якої матимуть доступ диспетчери екстреної медичної допомоги. На цій мапі буде вказано, в яку лікарню везти хворого, де є вільні місця з необхідним обладнанням.

Інший сценарій передбачає залучення перепрофільованих закладів. Тобто закладів терапевтичного профілю, які також будуть приймати хворих з тяжкими формами.

Якщо в державі буде введено надзвичайний стан, можна буде залучати приватні заклади охорони здоров'я, що розширить масштаб надання допомоги тим, хто її потребує.

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України