18-03-2020 | 17:08
Понад 1030 закладів освіти усіх рівнів закрито в області на карантин. Про це поінформував начальник Управління освіти та науки облдержадміністрації Микола Конопацький.
Навчання школярів та студентів ведеться дистанційно. Для того створено чимало інтернет-платформ як загальнодержавного, так і обласного рівня. Методичні рекомендації для вчителів стосовно організації дистанційного навчання розміщено на сайтах Управління освіти ОДА та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Форми і методи дистанційного спілкування з дітьми під час карантину вчитель визначає самостійно. Важливо, вважає Микола Конопацький, щоб вони були не лише корисними, а й цікавими для дітей.
За словами начальника Управління освіти, особливу увагу вчителі приділяють підготовці випускників до ЗНО. Адже її рівень може суттєво вплинути на подальшу долю молодих людей.
Чи потрібно вчителям та вихователям садочків приходити до закладів під час карантинних обмежень, визначає керівництво школи спільно з власником закладу - органом місцевого самоврядування. У будь-якому випадку, оскільки припинення роботи виникло не з вини педагогів, вони отримуватимуть свою звичайну заробітну плату відповідно до тарифікації.
— Головне, що повинні усвідомити і самі учні, і їх батьки, і вчителі: карантин не канікули, — наголосив Микола Конопацький. — Тому, щоб зберегти здоров’я дітей, потрібно мінімізувати їхнє перебування у людних місцях.
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.