back

Медзаклади області посилено готуються до боротьби з коронавірусом

17-03-2020 | 13:34

Хоча на Чернігівщині не зареєстровано жодного випадку захворювання на коронавірус, зважаючи на темпи його поширення у світі, медзаклади області посилено готуються до боротьби з ним.

На сьогодні у лікарнях області є 258 апаратів, які забезпечують штучну вентиляцію легень, в тому числі 40 для дітей.

У міських лікарнях Чернігова — 20, з них 5 – для дітей. В обласній дитячій лікарні — 22. В обласній лікарні для дорослих — 36 плюс один транспортний.

Усі інші апарати – у медичних установах по всій області. В залежності від ситуації, вони можуть бути переміщені туди, де буде більша потреба.

Найближчим часом буде закуплено ще кілька дихальних апаратів.

За інформацією закладів охорони здоров’я, в наявності на сьогодні є біля шести тисяч масок та півтори тисячі комплектів індивідуального захисту. Ще 220 тисяч масок область отримала з державного резерву і найближчим часом вони будуть розподілені по лікарняних закладах.

На підприємстві з пошиття костюмів біозахисту для медиків області замовили додатково 4,5 тисячі захисних костюмів.

Якщо буде необхідно, додаткові засоби захисту та медичне обладнання будуть закуплені за кошти резервного фонду.

Додаткові тести на коронавірус (10 мільйонів штук) будуть в Києві завтра, а до кінця тижня необхідну їх кількість направлять в область, — зазначив голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко. — Проте слід пам’ятати головне: ефективна протидія поширенню коронавірусу, вірогідність уникнення епідемії напряму залежать від нашої з вами свідомості, від того, наскільки серйозно та відповідально ми поставимось до карантинних обмежень та їх чіткого дотримання.

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.