back

Введено обмеження на перетин кордону. Проте українці можуть повернутися додому

17-03-2020 | 10:22

З нуля годин 16 березня тимчасово закрито близько сотні прикордонних пунктів пропуску, ще у майже півсотні пунктів пропуску тимчасово припинено пішохідне сполучення. Про це повідомила Державна прикордонна служба України.

На Чернігівщині тимчасово закрито пункти пропуску Миколаївка, Деревини, Ільмівка, Добрянка та Кам’янка, пішохідний перехід тимчасово заборонено у Грем’ячі, Сеньківці та Нових Яриловичах.

Продовжать працювати пункти пропуску, в яких більша пропускна спроможність. Цього буде досить для оформлення, контролю та перевірки громадян і транспорту в умовах обмеженого міжнародного руху, адже усі сусідні країни теж вводять свої обмежувальні заходи.

Також з понеділка тимчасово забороняється в’їзд в Україну іноземцям та особам без громадянства. Винятки стосуються осіб, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, є подружжям або дітьми громадян України, працівників іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей; водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів. В’їзд в Україну інших категорій іноземців та осіб без громадянства здійснюється за погодженням з Міністерством закордонних справ.

У Держприкордонслужбі наголошують, що громадяни України можуть у будь-який час повернутися до України.

Але від сьогодні тимчасово припиняються регулярні міжнародні пасажирські перевезення через усі пункти пропуску (контролю) через державний кордон України. Автомобільний переїзд при цьому не заборонений.

Тим же громадянам України, які з різних причин не змогли самостійно повернутися із закордону до 17 березня, РНБО рекомендує звертатися до посольств та консульств України в країнах перебування.

Прикордонники інформують, що на державному кордоні, у тому числі в усіх пунктах пропуску (як діючих, так і тимчасово закритих) здійснено перерозподіл особового складу, технічних засобів, засобів захисту та інших ресурсів для адекватного реагування на можливі ситуації. Тому не варто намагатися перетинати кордон нелегально.

Зазначені обмеження на кордоні України будуть діяти до 3 квітня 2020 року, якщо через ситуацію із поширенням захворюваності на пандемічний вірус не буде прийняте інше рішення.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Чернігівської облдержадміністрації за повідомленням Державної прикордонної служби України.