back

У Чернігові відзначили День українського добровольця

14-03-2020 | 12:11

Бойовий шлях першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований перший батальйон оперативного призначення резервістів імені Героя України генерала Сергія Кульчицького, розпочався саме 14 березня шість років тому. Тоді, у 2014-му, більше п’яти сотень бійців самооборони Майдану, готових стати на захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, прибули на полігон у Нові Петрівці Київської області.

На знак шани до українських патріотів, які добровільно вирушили в зону воєнного конфлікту, 14 березня в Україні щороку відзначають День українського добровольця.

Серед перших бійців батальйону були і наші земляки-добровольці з Чернігова: учасник Революції Гідності, бойових дій в зоні АТО/ООС, нині військовослужбовець ЗСУ, старший солдат Ігор Сергусь та його друг — солдат Іван Кононович, який загинув на бойовому чергуванні у жовтні 2014 року.

Сьогодні в обласному центрі відбувався меморіальний захід, присвячений всім героям-захисникам, чия мужність, відданість Україні та військовій присязі навічно закарбовані в нашій пам’яті.

Для вшанування пам’яті полеглих бійців біля меморіальних стел загиблим учасникам АТО/ООС та героям Небесної Сотні зібралися добровольці, ветерани та військовослужбовці, представники родин загиблих, працівники державних установ, члени релігійних та громадських організацій. Серед учасників заходу — заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, заступник голови —керуючий справами виконкому Чернігівської міської ради Сергій Фесенко.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час Революції Гідності та при виконанні військового обов’язку, поклали квіти до меморіальних стел.

Інші заходи, зокрема силовий турнір серед учасників бойових дій різних підрозділів «Кубок ветерана 2020» були скасовані у зв’язку із введенням обмежувальних заходів для протидії поширенню коронавірусу в Україні.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
 з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації