back

Андрій Прокопенко: облдержадміністрація готова відстоювати інтереси малого та середнього бізнесу, якщо він працює чесно та відкрито

13-03-2020 | 10:16

Вчора після тривалої перерви відбулося засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва. Участь у роботі ради взяли голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко, перший заступник голови ОДА Віталій Загайний та заступник голови ОДА Олександр Савченко.

Про підтримку малого та середнього підприємництва в області поінформувала заступник директора Департаменту розвитку економіки та сільського господарства ОДА Світлана Полторацька.

За її словами, на Чернігівщині 99,9% усіх об’єктів господарювання — представники малого та середнього бізнесу. Вони майже наполовину наповнюють місцевий бюджет, на 80% забезпечують створення нових робочих місць.

Протягом 2019 року взято на облік майже сім тисяч суб’єктів підприємництва. Розпочали свою діяльність 1048 підприємств - юридичних осіб. Це у 2,6 рази більше, ніж тих, що припинили. На чверть більше фізичних осіб – підприємців — 5,9 тисячі — започаткували власну справу ніж припинили.

На підтримку малого та середнього бізнесу в області реалізується низка програм та заходів, створено геопортал містобудівного кадастру, інтерактивна інвестиційна карта Чернігівщини, триває розробка інвестиційного паспорту області та електронних інвестиційних паспортів громад.

Учасники засідання обговорили питання, що стоять на заваді більш інтенсивному розвитку підприємництва в області, та шляхи їх вирішення. Мова йшла про програми підтримки тваринництва та збереження поголів’я ВРХ, встановлення справедливих тарифів на постачання та розподіл електричної енергії, особливості та умови використання реєстраторів розрахункових операцій, боротьбу з тіньовим бізнесом.

Всі питання зафіксували і будемо рухатись до їх вирішення. Ми готові бути лобістами інтересів малого та середнього бізнесу, якщо він працює чесно та добросовісно і наповнює бюджетний кошик, — запевнив голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко.

Члени координаційної ради у ході засідання ознайомились також з новаціями застосування податкового законодавства та впровадження системи НАССР у роботі з харчовими продуктами, з вимогами стосовно захисту прав споживачів.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.