back

Андрій Прокопенко: В області запроваджені заходи протидії коронавірусу

12-03-2020 | 19:21

Кабінет Міністрів України затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення її поширення. Зокрема, введено обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. У навчальних закладах – карантин строком на три тижні.

Як зреагувала Чернігівщина і що за останні тижні зроблено в регіоні для недопущення поширення інфекції — говорили сьогодні, 12 березня, під час пресбрифінгу в облдержадміністрації.

На території Чернігівської області введені в дію всі необхідні протиепідемічні заходи. З 14 лютого працює тимчасова обласна протиепідеміологічна комісія з питань запобігання занесенню і поширенню на території області гострої респіраторної хвороби, спричиненої корона вірусом. На придбання засобів індивідуального захисту, лікарських засобів та витратних матеріалів з обласного бюджету додатково виділено 680 тисяч гривень, – зазначив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко

За словами начальника Управління охорони здоров’я ОДА Петра Гармаша, за рахунок цих коштів для лікувальних установ закуплено дезінфекційні засоби, комплекти індивідуального захисту та антибактеріальні препарати.

Управління охорони здоров’я також обрахувало потребу в коштах на закупівлю всього необхідного із розрахунку на лікування 100 хворих з тяжким перебігом, які планують виділити з обласного бюджету. Орієнтовна загальна потреба – 3,48 мільйона гривень на препарати та засоби захисту, 900 тисяч – на додаткові апарати дихання.

Райдержадміністрації, виконавчі комітети міст обласного значення, ОТГ також мають закупити засоби індивідуального захисту та дезінфекції для запобігання занесенню і поширенню коронавірусу.

Облдержадміністрація порушила питання перед МОЗ щодо виділення додаткових коштів для оплати праці медиків, залучених до надання допомоги хворим на коронавірус.

Проводяться і профілактичні заходи. Зокрема, з 25 лютого введено температурний контроль осіб, які перетинають кордон у межах Чернігівської області. За рахунок обласного бюджету додатково закупили та передали прикордонникам пристрої для такого скринінгу. Завдяки цим перевіркам 6 березня при пірометрії було виявлено пасажира з підвищеною температурою, який їхав автобусов «Київ-Москва». Профільні фахівці оперативно зреагували на даний випадок, дотримуючись усіх протиепідемічних вимог. Хворому лабораторно підтвердили діагноз грип типу «В».

З 5 березня за рішенням комісії техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій в області вже діють обмежувальні заходи, які стосуються масових заходів, концертів та іншого. Запроваджені заходи дезінфекції на підприємствах та у громадському транспорті.

Як повідомив начальник Управління освіти і науки ОДА Микола Конопацький, у всіх закладах освіти з 12 березня до 3 квітня зупиняється навчальний процес.

Спікери наголосили, що убезпечитись від коронавірусу можна дотримуючись заходів профілактики та особистої гігієни.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації