back

Чернігівська ОДА: Носівська школа №5 – у пріоритеті об’єктів будівництва

11-03-2020 | 16:51

Активізація роботи на завершальному етапі будівництва Носівської школи № 5 та підготовка до здачі об`єкта в експлуатацію – про це сьогодні говорили на робочій нараді в Чернігівській облдержадміністрації, яку провів перший заступник голови ОДА Віталій Загайний. Участь у заході взяли представники структурних підрозділів ОДА, ДАБІ у Чернігівській області, голова Носівської ОТГ Володимир Ігнатченко та голова Носівської РДА Вікторія Вершняк. 

Носівська школа № 5 увійшла до переліку об`єктів, визначених у рамках президентської програми «Велике будівництво» на 2020 рік. Її відкриття дозволить навчатися в нових і просторих класах 520 учням.   

У ході наради окреслили низку ключових питань, що потребують невідкладного вирішення для  успішної здачі цього об`єкту. Це — проведення інвентаризації і визначення переліку будівельних робіт, врегулювання питань земельних відносин та забезпечення доступності закладу для маломобільних груп населення, впровадження заходів з енергоефективності, протипожежної безпеки та благоустрій території.  

З урахуванням неодноразових коригувань проєкту загальна кошторисна вартість об’єкту станом на 26.09.2018 становила 59 мільйонів 80 тисяч гривень. Востаннє перерахунок залишку робіт у поточні ціни робився у 2020 році.

— З огляду на те, що будівництво школи триває вже близько 30 років, будівельні норми зазнали кардинальних змін. Це стосується як удосконалення технологій, так і матеріалів. Фактично, і підрядникам, і органам влади доводилося постійно підлаштовуватись під законодавчі зміни. А у поєднанні з браком фінансування, яке спостерігалося у минулі роки, це суттєво пригальмувало і ускладнило процес будівництва, - наголосив Віталій Загайний і додав:  — Зараз маємо виконати всі нові законодавчі вимоги до сучасної української школи, щоб носівські учні з наступного навчального року змогли сісти за парти у нових приміщеннях. Хочу відмітити дуже позитивний момент — усі причетні сторони демонструють консолідованість і зацікавленість чимскоріш відкрити цю школу.

Одне з важливих питань, винесених на обговорення, — забезпечення опалення школи. Газова котельня, зведена декілька років тому, наразі законсервована. Для її повноцінного запуску потрібно провести ревізію газового обладнання і в тестовому режимі здійснити пусконалагоджувальні роботи.  

Віталій Загайний доручив фахівцям Управління капітального будівництва ОДА найближчим часом подати пропозиції щодо переліку робіт та їх кошторисну вартість.

 
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації