back

Рятувальники та екологи закликають громадян не провокувати пожежі в природних екосистемах

11-03-2020 | 12:00

Випалювання сухої рослинності та її залишків завдає значної шкоди не тільки самій природі, а й людському здоров’ю. Крім того, у результаті таких дій знищується поверхневий шар ґрунту, а відтак — знижується його родючість, зменшується протиерозійна стійкість.

Як повідомляють в Управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області, з початку цього року на Чернігівщині виникло 67 пожеж в екологічних системах. При цьому площа, пройдена вогнем, склала понад 160 гектарів.

Нагадаємо, в Україні діють Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах. Для прикладу, на об’єктах благоустрою зеленого господарства категорично забороняється спалювати суху рослинність, розпалювати багаття чи порушувати інші правила протипожежної безпеки. Заборони щодо випалювання сухої рослинності та її залишків регламентовані й у Законі України «Про рослинний світ».

До того ж, за випалювання будь-якої рослинності та її залишків особа має сплатити штраф від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 гривень). Якщо порушником є посадова особа — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів (850-1190 гривень).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі 340-680 гривень, на посадових осіб — 1190-1700 гривень. Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу може навіть стати причиною позбавлення чи обмеження волі на визначений законодавством строк.

Зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час потепління, рятувальники та екологи звертаються до населення з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Категорично забороняється:

– створювати смітники та спалювати відходи;

– розводити багаття в лісі та лісопосадках;

– палити, кидати в лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

– залишати в лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

– дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації