back

Забезпечення ЗСУ на рівні світових стандартів під силу військовим випробувачам — заступник голови ОДА Андрій Подорван

04-03-2020 | 16:53

Урочистості з нагоди 88-ї річниці з дня створення Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки відбулися сьогодні, 4 березня, в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм. Установа унікальна, адже в Україні тільки тут проводять дослідження і випробування озброєння та військової техніки.

Військових випробувачів вітали не тільки безпосередні керівники та колеги, а й представники органів влади, зокрема заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван, радник голови облради Дмитро Никоненко.

Як наголосив Андрій Подорван, випробування авіаційної техніки, безпілотників, ракетно-артилерійського, протиповітряного та бронетанкового озброєння — обов’язкові складові розбудови сучасної української армії. Лише у 2019 році військові провели 30 науково-дослідних робіт у сфері розвитку озброєння і військової техніки.

—У 2014 році, коли до нашої області передислокувались високопрофесійні спеціалісти, розпочався фактично новий етап у розвитку військової промисловості та залучення інвестицій саме на Чернігівщині. Забезпечення Збройних Сил України на рівні світових стандартів — задача непроста, але точно досяжна для вашого колективу — потужної команди фахівців, — звернувся до присутніх заступник голови ОДА.

Посадовець побажав нових звершень у благородній справі служіння Вітчизні і додав, що військові завжди можуть розраховувати на підтримку обласної влади.

За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня створення Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки Подяку голови облдержадміністрації оголошено:

АПЛЯСУ Денису Анатолійовичу — капітану, старшому бортовому авіаційному техніку – випробувачу змішаного авіаційного загону льотно-випробувального комплексу;

АРКУШЕНКУ Павлу Леонідовичу — підполковнику, провідному науковому співробітнику – провідному інженеру-випробувачу науково-дослідного відділу метрологічних оцінок та експертиз;

КЛИМКУ Юрію Павловичу — майору, науковому співробітнику –інженеру-випробувачу науково-дослідної лабораторії випробувань літаків і вертольотів науково-дослідного управління випробувань озброєння та військової (спеціальної) техніки повітряних сил;

КУЗЬМІЧУ Олександру Євгенійовичу — підполковнику, старшому науковому співробітнику – старшому інженеру-випробувачу науково-технічного комплексу вимірювань.

Довідково. У 2014 році установа (тоді — Державний науково-випробувальний центр Збройних Сил України, ДНВЦ ЗСУ) була передислокована з анексованої території Автономної Республіки Крим до Чернігова. У 2017 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року № 786 ДНВЦ ЗСУ перетворений у Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки.

Інститут проводить випробування в інтересах усіх видів та родів військ Збройних Сил України, а також інших складових сил оборони (МВС, Державної прикордонної служби, Національно гвардії тощо).

Після передислокації з квітня 2014 року на теренах Чернігівщини фахівцями Інституту проведено понад 600 випробувань озброєння та військової техніки.

Річний обсяг виробленої підприємствами регіону оборонної продукції збільшився у 18 разів, а загальний обсяг за останні 5 років складає майже 800 мільйонів гривень.

За цей період на аеродромі «Півці» проведено понад 60 випробувань безпілотних авіаційних комплексів вітчизняного та закордонного виробництва.

 
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації