back

В області запроваджені протиепідемічні заходи

04-03-2020 | 09:35

Учора, 3 березня, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів засідання протиепідемічної комісії для координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.

– Оскільки в Україні зафіксовано перший лабораторно підтверджений випадок коронавірусу в Чернівцях, прийнято рішення про введення в дію розробленого раніше обласного Плану протиепідемічних заходів, – зазначив Андрій Прокопенко.

Керівники профільних структурних підрозділів ОДА та обласних служб доповіли про готовність роботи в епідемічному періоді.

За результатами протиепідемічної комісії прийнята низка важливих рішень:

1. Запровадити посилений дезинфекційний режим у закладах шкільної та дошкільної освіти, інших установах, а також у транспорті.

2. Обмежувати заходи ОДА та бюджетних установ, що заплановані у закритих приміщеннях. Громадянам рекомендовано утриматися від відвідування інших заходів (театри, кінотеатри тощо).

3. Вдвічі збільшити розмір коштів на закупівлю індивідуальних засобів захисту лікарів.

4. Звернутись до Міністерства охорони здоров’я для затвердження механізму збільшення оплати праці лікарів інфекційних відділень на особливий період.

Голова ОДА поінформував членів комісії про підписане ним звернення до секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олексія Данилова та Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням розглянути на засіданні РНБО механізми тимчасового обмеження в’їзду в Україну громадян з країн, де зафіксовані масові випадки короновірусної інфекції.

Шановні жителі області! Звертаємо вашу увагу на необхідність профілактичних заходів:

мийте та дезинфікуйте руки,

- регулярно провітрюйте приміщення,

- не контактуйте з людьми, які мають симптоми гострої респіраторної інфекції,

- посилюйте імунітет.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації