Захист на території області законності і правопорядку, дотримання прав і свобод громадян – спільна мета владних та правоохоронних органів області. Для цього має бути тісна взаємодія і обмін інформацією між структурами, відповідальними за ці процеси. З цього розпочав свій виступ заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван на координаційній нараді з керівниками правоохоронних органів учора, 27 лютого.
Нарада пройшла під головуванням прокурора області Андрія Парусова за участю керівників правоохоронних та силових відомств області: начальника ГУНП в області Едуарда Альохіна, в.о. начальника УСБ України у Чернігівській області Володимира Познякова, в.о. начальника ГУ ДФС у Чернігівській області Олександра Марухленка, начальника Чернігівського прикордонного загону Олександра Чорного, першого заступника прокурора області Філіпа Бєликова. Участь у нараді також взяли керівники місцевих прокуратур, начальники галузевих відділів апарату прокуратури, правоохоронці регіонального та місцевого рівнів.
Прокурор області озвучив статистику кримінальних правопорушень і динаміку їх розкриття за минулий рік. Кількість кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення майже на третину вища, ніж у середньому по державі (139,4 проти 105,7). На понад 17% збільшилася кількість кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи, на 27,5% – умисних тяжких тілесних ушкоджень. Більшість із них вчинені у стані алкогольного сп’яніння.
На сьогодні між ОДА та правоохоронцями відпрацьовано алгоритм взаємодії по виявленню порушень законодавства.
За словами Андрія Подорвана, у переліку пріоритетних завдань, на які потрібно спрямувати зусилля та превентивні заходи, – протидія нелегальному обігу нафтопродуктів, підакцизних товарів, боротьба з незаконними рубками лісу, тіньовим гральним бізнесом та порушеннями у сфері надрокористування. Окрім того, ключовими задачами залишається подолання корупції та боротьба з нецільовим витрачанням бюджетних коштів.
– В облдержадміністрації діє новостворений відділ внутрішнього аудиту. Виявлені під час перевірок матеріали передаються до правоохоронних органів, – повідомив Андрій Подорван. – Очікуємо від ваших структур відповідної реакції.
У підсумку прийняли рішення схвалити Постанову координаційної наради керівників правоохоронних органів області, якою визначили план невідкладних заходів по зміцненню правопорядку, профілактики та протидії злочинності на І півріччя 2020 року.
.JPG)
.JPG)
.JPG)
.JPG)
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини
- Добровольчий будівельний батальйон «Добробат» працює у семи областях України, усуваючи наслідки руйнувань, завданих російськими загарбниками, та відбудовуючи домівки українців. Кількість залучених волонтерів уже перевищує 40 тисяч осіб. Відповідні роботи тривають і у громадах на Чернігівщині, які постраждали внаслідок активних бойових дій.
- Будинок дитини «Надія» (м. Прилуки) готується прийняти 8 дітей з аналогічного закладу Херсонщини. Найближчим часом до області, що постраждала через підрив окупантами дамби ГЕС, будуть направлені рятувальники Головного управління ДСНС, а також фахівці рятувально-водолазної станції із спецтехнікою
- З нагоди професійного свята вчора відбулася зустріч начальника ОВА В’ячеслава Чауса та командувача ОК «Північ», бригадного генерала Дмитра Красильникова із представниками ЗМІ області.
- Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.
- Упродовж минулих вихідних на території Чернігівської області розрахунки частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області відпрацювали 5 залучень до дій за призначенням, під час яких вилучено 5 вибухонебезпечних предметів.
- Сьогодні, у День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, громада Чернігівщини приєдналася до всеукраїнської акції «Голоси дітей» на спомин про загиблих.
- Згідно з даними дослідження, проведеного компанією Gradus Research в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, більше 70 % українців відчувають стрес. Основні причини — повномасштабна війна з росією, фінансові труднощі, соціальна ситуація, стан здоров’я тощо.
- Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2022/2023 навчальному році відбувся 15 – 31 травня 2023 року. 1074 юних науковців з усієї країни презентували свої дослідницькі проєкти у 66 секціях 12 наукових відділень.
- Учора, 1 червня, розрахунки частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області відпрацювали 3 звернення та вилучили 6 вибухонебезпечних предметів.
- Сьогодні на першій приватній ділянці у Новоселівці розпочалася підготовка до встановлення модульного будинку. Виготовить конструкцію український підрядник, а оплатить нідерландська організація «Open Door Ukraine».
- Весняну посівну кампанію-2023 в області можна вважати завершеною. Станом на 1 червня за всіма категоріями господарств сільськогосподарськими підприємствами посіяно 978,6 тис. га ярих культур.
- Через російську військову агресію на Чернігівщині загинули 22 дитини, 59 — зазнали поранень. Дванадцятеро дітей втратили батьків. Про це нагадала начальниця Служби у справах дітей Чернігівської ОВА Людмила Зеленько на брифінгу в медіацентрі ОВА напередодні Міжнародного дня захисту дітей.
- Франція – один з найбільш продуктивних партнерів Чернігівщини. Тому візити до області урядових і неурядових організацій, а також різного спрямування посадовців відбуваються часто.
Сьогодні делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні паном Етьєном де Понсеном зробила акцент на огляді культурної спадщини Чернігова - Чернігівська область однією з перших зіткнулась із наслідками повномасштабного вторгнення. На той час її мешканці найперше потребували харчів, гігієнічних наборів та принаймні тимчасового житла.
- З 5 по 23 червня в Україні триватиме основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ). Детальну інформацію про час і місце його проходження учасники вже отримали у власних електронних кабінетах, створених під час реєстрації на тест.







































