back

На Чернігівщині планують створити віртуальний музей живих традицій

28-02-2020 | 15:59

Його відвідувачі зможуть, не виходячи із дому, ознайомитися з нематеріальною культурною спадщиною Чернігівської області. Така можливість має з’явиться вже навесні цього року, повідомляють у Департаменті культури і туризму, національностей та релігій ОДА.

Учора, 27 лютого, працівники галузі культури підбили підсумки діяльності минулого року та визначилися із цьогорічними пріоритетами. Один із них — популяризація сільського туризму, що може стати потужним імпульсом розвитку чи не кожної громади. А ще — розвиток аматорського мистецтва та фестивального руху, створення єдиної уніфікованої бази даних про аматорські колективи, вирішення питань балансової належності пам’яток культурної спадщини, реекспозиція музеїв до вимог сьогодення та інше.

Як зазначив заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван, який також взяв участь у засіданні колегії, послуги у цій сфері мають бути доступними для всіх жителів області — як у містах, так і в селах. Особливо це стосується дітей та їх потреби у мистецькій освіті.

— Звісно, порівняти рівень закладів обласного рівня та місцевих не можна. Перші, маючи базу та фінанси, можливість вибору професіоналів, виглядають потужніше. Але невеликі заклади культури виграють за рахунок самобутності, цікавинок та більш тісного контакту з людиною, — підкреслив Андрій Подорван і додав, що культурний простір також має бути патріотичним, таким, що об’єднує, а не протиставляє інтереси.

На сьогодні кількість закладів культури в області перевищує півтори тисячі одиниць. Минулого року проведено більше трьохсот капітальних та поточних ремонтів.

Організовано роботу щодо включення культурної спадщини Чернігівщини до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Продовжує діяти експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини.

Значна увага — розвитку туризму. Торік туристичні об’єкти області відвідали більше мільйона екскурсантів. При цьому суб’єкти туристичної діяльності до бюджетів усіх рівнів сплатили понад 16 мільйонів гривень (плюс 38% порівняно з 2018 роком).

Продовжується активна участь у загальноукраїнському проєкті культурної інтеграції «Український Донбас», спільному проєкті з Міністерством оборони України «Артперемир’я» та акції громадської спілки «Творче патріотичне об’єднання «Музичний батальйон». У 23 населених пунктах Донецької та Луганської областей відбулись виступи для військовослужбовців.

Співпрацюють чернігівські митці і з українською діаспорою закордоном. Гарний тому приклад — культурно-мистецька акція «З Україною в серці» за підтримки Посольства України в Республіці Білорусь.

 
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації