back

Голова ОДА Андрій Прокопенко: Запроваджуємо на Чернігівщині європейський підхід з інтегрованого управління кордонами

26-02-2020 | 10:29

Учора, 25 лютого, на прикордонному пункті пропуску «Нові Яриловичі» під головуванням Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитра Кулеби відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

Участь у засіданні взяли голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко, начальник Чернігівського прикордонного загону Олександр Чорний, перший заступник Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України В’ячеслав Шамко, перший заступник Голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції Євген Коваль, представники інших міністерств та відомств. До складу делегації також увійшли представники з Європейського Союзу.

За словами Дмитра Кулеби, інтегроване управління кордоном дає змогу вирішувати дві основні проблеми  –  черги на пунктах пропуску і захист економічної безпеки держави від контрабандних товарів.

— Наша мета, щоб перетин кордону для доброчесних громадян і для доброчесного бізнесу відбувався максимально прозоро, швидко і комфортно. І досягнути цього можна саме впроваджуючи модель інтегрованого управління кордоном, яку ми реалізуємо разом з нашими партнерами з Європейського Союзу, – зауважив Дмитро Кулеба.

Чернігівська обласна влада тісно взаємодіє з Держприкордонслужбою, сприяє вирішенню всіх поставлених задач та можливих позаштатних ситуацій.

Сьогодні одним з основних завдань Чернігівської ОДА є формування зручної для громадян інфраструктури в місцях перетину державного кордону, а також дорожньої інфраструктури.

— Ми знаходимося в постійному діалозі і співпрацюємо з Державною прикордонною службою. Робимо все для облаштування дорожньої інфраструктури і, в тому числі, транспортного коридору Е-95 Гельсінкі – Одеса, що проходить територією Чернігівської області. У цьому та наступному роках заплановані ремонти на відрізках Чернігів – Київ та Нові Яриловичі – Чернігів. Впевнений, що ми зробимо цю дорогу ідеальною, щоб вона була зручною та безпечною для жителів області, туристів і загалом транзитного пасажиропотоку, – зазначив Андрій Прокопенко і додав: – Головні питання –  безпека на кордоні. Наразі – ретельна перевірка громадян, які прибувають з країн, де були зафіксовані випадки коронавірусу.

«Нові Яриловичі» – поки що єдиний пропускний пункт України, де впроваджений пілотний проєкт інтегрованого управління кордонами. Суть інновації – зробити перетин кордону максимально зручним і швидким для громадян і бізнесу. Це сприятиме збільшенню товаропотоку між сусідніми країнами і, безумовно, розвитку туризму в прикордонних зонах. Саме такий європейський підхід дозволяє синхронізувати дії різних державних підвідомств – прикордонників, митників, Нацполіції.

Учасникам заходу показали, як в реальних умовах діє «правило однієї зупинки». По обидві сторони пропускного пункту встановлені камери, які автоматично зчитують номери транспортних засобів. Діє система електронного талону. Прикордонник перевіряє на планшеті правильність занесеної інформації, після цього автівка під`їжджає до «Єдиного вікна». Локальна база даних дозволяє не дублювати процеси, а швидко оформлювати переміщення громадян. З новою технологією є можливість проїхати кордон без виходу водія та пасажирів з транспорту. Зручність від оптимізації процесів особливо помітна на автобусних рейсах.

Також прикордонники змоделювали і показали присутнім взаємодію групи оперативного реагування при затримці порушників, які намагалися нелегально перетнути кордон.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації