back

Андрій Прокопенко разом з громадою Чернігівщини віддав данину пам’яті подвигу Героїв Дебальцевого

22-02-2020 | 15:23

Сьогодні, 22 лютого, у Чернігові відбулися меморіальні заходи до Дня Героїв Дебальцевого.

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом з військовослужбовцями, родинами загиблих бійців, представниками органів влади та громадськості поклав квіти до меморіальних стел загиблим учасникам АТО/ООС. Вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання.

В обласному центрі фестивалів та концертних програм відбулася мистецька акція «День вшанування Героїв Дебальцевого».

П’ять років тому у запеклих боях за Дебальцеве ворогам протистояли мужні, відважні, із надзвичайною силою духу українці. Серед них – і наші земляки із 13-го батальйону.

Бої за українські міста тривали з 28 січня по 18 лютого 2015 року, коли відбувся вихід з оточення військ Збройних Сил України з-під Дебальцевого.

Наскільки запеклим і кривавим було це протистояння: лише 30 січня віддали своє життя, захищаючи Батьківщину, шість військовослужбовців 13-го окремого мотопіхотного батальйону.

Вклоняюся і дякую всім бійцям, які героїчно захищали та захищають рідну Батьківщину від терористів та російських найманців, – звернувся до присутніх Андрій Прокопенко.

13-ий окремий мотопіхотний батальйон територіальної оборони було сформовано у квітні 2014 року. Вже у травні того ж року його бійці одними з перших приступили до виконання завдань на сході України. 

На дебальцевському напрямку у січні-лютому 2015-го батальйон поніс значні втрати: 116 поранених, 1 безвесті зниклий та 19 загиблих.

Сьогодні голова ОДА вручив відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції» (посмертно) родині сержанта Олександра Білокурова, який загинув у боях під Дебальцевим 26 січня 2015 року.

Також відзнаками командира 13-го окремого мотопіхотного батальйону нагороджені (посмертно) сержант Руслан Джужа, солдат Олександр Новодід, старший солдат Олександр Онопрієнко, сержант Віталій Колесник, рядовий Віталій Гирич, молодший сержант Іван Томилко, головний сержант Сергій Харитонов, старший солдат Павло Старченко, молодший сержант Євгеній Кравченко, сержант Олег Куслій, молодший сержант Микола Пірог, солдат Дмитро Полегенько, рядовий Вадим Лобода, капітан Олексій Коновалов, старший лейтенант Сергій Говорущенко, молодший сержант Максим Головатий.

Вічна слава Героям!

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації