back

Після профнавчання та перекваліфікації працевлаштовуються 98,2% безробітних

07-02-2020 | 08:06

Про результати роботи минулого року та завдання на поточний говорили вчора, 6 лютого, учасники наради обласної служби зайнятості. Участь у заході взяла заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

Протягом 2019 року в області послугами державної служби зайнятості скористалися понад 33 тисячі безробітних громадян, що перебували на обліку. Роботою забезпечено 27,4 тисячі осіб. За направленням служби працевлаштовані 10,4 тисячі зареєстрованих безробітних. Зокрема, 281 особа отримала роботу завдяки компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску. Одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для започаткування власної справи скористалися 28 осіб. Крім того, понад 3 тисячі безробітних залучені до професійного навчання, 6,2 тисячі — до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

До речі, рівень працевлаштування після професійного навчання склав 98,2%. За цим показником Чернігівська обласна служба зайнятості – сьома у рейтингу регіонів. Ще 30 громадян віком старше 45 років (не зареєстровані безробітні) торік за сприяння служби зайнятості отримали ваучери на навчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

Позитивні результати дають і нові методи співпраці з роботодавцями. Минулого року майже 6 тисяч роботодавців подали до обласної служби зайнятості понад 33 тисячі вакансій, що на 5% більше порівняно з 2018 роком. На жаль, рівень оплати праці на вакансіях залишається низьким. У грудні 2019-го він становив 5950 гривень при середній зарплаті в області 8850 гривень.

— Обласна служба зайнятості здатна модернізовуватися та враховувати сучасні вимоги як роботодавців, так і шукачів роботи. Про це свідчать нові моделі співпраці з клієнтами. Особливу увагу слід звернути на працевлаштування населення у сільській місцевості та забезпечення ринку праці спеціалістами робітничих професій, — зауважила Наталія Романова.

Як зазначила директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка, цьогорічний акцент на профорієнтації дорослого населення — безробітних та шукачів роботи для підвищення їх мотивації до працевлаштування.

Передбачається, що з ухваленням нового Закону «Про зайнятість населення» на службу зайнятості очікує чимало змін. До її функцій увійдуть облік та оцінка ризиків безробіття, планування пошуку роботи та супроводження на новій роботі працевлаштованих безробітних, а також трудових мігрантів, які повертатимуться на український ринок праці. Крім того, цього року планується створення спільної бази вакансій з кадровими агенціями, розвиток інституту консультанта роботодавця, сучасних електронних сервісів для клієнтів.

— Головна мета реформування служби полягає у якісних та ефективних послугах, спрямованих на швидке повернення людей до праці та забезпечення роботодавців персоналом потрібної кваліфікації, — підсумувала Лідія Падалка.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
з використанням інформації Чернігівського обласного центру зайнятості