back

Голова ОДА Андрій Прокопенко: Електронному обліку деревини – бути!

31-01-2020 | 09:55

Учора, 30 січня, на Колегії Чернігівської ОДА було детально розглянуто, як триває протидія незаконній вирубці лісів на території області. Засідання провів голова ОДА Андрій Прокопенко.

У заході взяли участь очільники районів та громад, керівники лісогосподарських підприємств, представники ДСНС та Нацполіції.

Про роботу лісогосподарських підприємств доповіли заступник начальника Чернігівського управління Держлісагентства Володимир Єленич та генеральний директор КП «Чернігівоблагроліс» Олександр Клишта.

На державному рівні вже напрацьована нормативна база для наведення ладу у цій сфері. Використовуємо це на місцях. Важливо, що є результат наших спільних дій. Сьогодні керівник КП «Чернігівоблагроліс» особисто проінформував, що підприємство закупило відповідне обладнання та бірки для запровадження електронного обліку деревини. Тож невдовзі система запрацює, – коментує Андрій Прокопенко.

До речі, державні лісгоспи перейшли до електронного обліку деревини вже давно.

Голови ОТГ підіймали питання про ефективність діяльності КП «Чернігівоблагроліс». Говорили й про безгосподарчі лісові ділянки. По факту, за деякі лісосмуги ніхто не відповідає, і тут найбільше вчиняється незаконних вирубок. Ще одна серйозна проблема – «сірих» лісорубів важко виявити і притягнути до відповідальності. Тож це має бути під постійним контролем правоохоронних органів.

Під час Колегії порівнювалися результати господарської діяльності у 2019 році двох найбільших лісових господарств області.

Довідково.

Державний ліс (Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства Держлісагентства):

лісові насадження – 417,96 тисячі гектарів (57% площ лісового фонду області);

чистий прибуток за 2019 рік – 8 мільйонів гривень;

лісовідновлення – 2286 гектарів (близько 110% від запланованого на 2019 рік).

Комунальний ліс (КП «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради):

лісові насадження – 181,3 тисячі гектарів (24% площ лісового фонду області);

чистий прибуток за 2019 рік – 548 тисяч гривень;

лісовідновлення – близько 600 гектарів (із запланованих 1200 гектарів відновили близько 50%).

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації