back

Служба цивільного захисту та рятувальники готові до спільних дій у разі надзвичайних ситуацій

30-01-2020 | 21:33

Одне з питань, яке сьогодні, 30 січня, обговорили на Колегії Чернігівської ОДА, – стан забезпечення цивільного захисту населення і територій, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. Колегія відбулася під головуванням голови ОДА Андрія Прокопенка.

У заході взяли участь керівники райдержадміністрацій, районних рад, органів місцевого самоврядування, обласних управлінь та організацій, керівний склад Управління ДСНС України в області.

Про виконання основних завдань цивільного захисту області у 2019 році доповів директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА Сергій Болдирев.

Минулого року в області зареєстровані майже чотири з половиною тисячі небезпечних подій, а також п’ять надзвичайних ситуацій, три з яких – техногенного характеру. 78% надзвичайних подій – пожежі (як у побуті, так і в екосистемах). Також зафіксовані 583 ДТП; 66 випадків загибелі людей на водних об'єктах; 199 випадків виявлення і знешкодження застарілих боєприпасів та інші.

Для проведення довгострокових попереджувальних заходів, а також ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в області діє обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Крім того, відпрацьований план евакуації населення, матеріальних і культурних цінностей при загрозі чи виникненні позаштатних ситуацій. Централізованим оповіщенням, з урахуванням телебачення, ефірного та проводового радіомовлення, охоплено до 85% населення області.

Для здійснення заходів цивільного захисту в області створений регіональний матеріальний резерв. За кошти відповідної цільової соціальної програми минулого року резерв поповнено паливно-мастильними матеріалами, автомобільними радіостанціями, іншими необхідними засобами на 695 тисяч гривень. Зокрема, матеріали на більш ніж 385 тисяч гривень передані аварійно-рятувальному загону спеціального призначення управління ДСНС в області для забезпечення ефективного та своєчасного реагування на надзвичайні ситуації.

Проблемним питанням залишається утримання захисних споруд цивільного захисту в належному стані. Нині триває їх технічна інвентаризація. В області майже 600 сховищ та протирадіаційних укриттів. Усі вони перевірені упродовж 2019 року. Близько 25% виявились не готовими до можливого використання (середній показник по Україні — 26 %).

До речі, перелік захисних споруд цивільного захисту, найпростіших укриттів та споруд подвійного призначення розміщений на офіційних сайтах Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА та Управління ДСНС України у Чернігівській області.

Про запобігання виникненню та ліквідацію надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру виступив із доповіддю перший заступник начальника Управління ДСНС України в області полковник служби цивільного захисту Дмитро Бескостий. Зокрема, він зазначив, що минулого року підрозділами Управління ДСНС забезпечено оперативне реагування на майже 3,3 тисячі пожеж, під час ліквідації яких врятовано 64 особи, матеріальних цінностей на суму понад 307 мільйонів гривень. Не допущено знищення вогнем майже 1800 будівель, 105 одиниць техніки, 44 тонни зернових і технічних культур та 117 гектарів хліба на корені. Піротехнічними підрозділами Управління забезпечено оперативне реагування на всі 197 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів. Вилучено та знешкоджено близько двох тисяч боєприпасів, обстежено територію загальною площею понад 44 гектари.

Попередження виникненню надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, а також забезпечення цивільного захисту населення і надалі має забезпечуватися на належному рівні.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації