back

Андрій Прокопенко: Соборність – це єднання духовне, це згуртованість, спільні цінності та бачення розвитку

23-01-2020 | 09:06

Учора, 22 січня, чернігівська громада разом з усією країною відзначила визначальну дату для державотворення незалежної України — об’єднання у 1919 році Української і Західноукраїнської народних республік в одну державу. Того ж дня роком раніше Четвертим Універсалом Української Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки.
Урочистості до Дня Соборності України відбулися в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм.
Понад сто років тому об’єдналися не просто території. Це була і є духовна згуртованість усіх громадян України, а разом з тим — єдине бачення подальшого розвитку, — звернувся до присутніх голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко. — На жаль, нашу державність доводиться відстоювати фактично кожному новому поколінню. Але нас ніхто не змусить відступитися від власної волі й незалежності. 
Очільник області зазначив, що Україна має тисячолітні традиції творення власної держави. За кілька років, у 2024-му, відзначатиметься знакова для нашої області дата — тисячоліття з часу утворення Чернігівського князівства 
Пишаємося, що саме тут, починаючи з ХІ століття, відбулося чимало подій, які допомогли становленню Київської Русі, і, зрештою, вплинули на подальший розвиток та формування держави, — підкреслив Андрій Прокопенко. — Будемо в єдності, спільно працюватимемо для розвитку, робитимемо гарні справи. Тоді наша країна завжди буде міцна, неподільна і процвітаюча.
З нагоди свята голова ОДА вручив державні нагороди та почесні відзнаки.
Привітали учасників заходу і заступник голови обласної ради Арсен Дідур та заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

За значний внесок у соціально-економічний, культурно-освітній розвиток Української держави, багаторічну сумлінну працю та вагомі професійні здобутки нагороджено:
орденом княгині Ольги ІІІ ступеня
КУЗЬМЕНКО Наталію Володимирівну — оператора машинного доїння ферми філії «Чемер» державного підприємства «Чайка»;
медаллю «За працю і звитягу»
ПОЗНЯКА Олександра Васильовича — молодшого наукового співробітника, ученого секретаря Дослідної станції «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України.
Присвоєно почесні звання:
«Заслужений артист України»
ШЕВЧУКОВСЬКОМУ Андрію Юрійовичу — диригентові академічного симфонічного оркестру «Філармонія» обласного комунального концертно-видовищного підприємства «Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм»;
«Заслужений вчитель України»
БОЙКО Наталії Василівні — учительці Прилуцької гімназії №5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна Прилуцької міської ради;
«Заслужений лісівник України»
АНИЩЕНКУ Михайлу Климентійовичу — помічникові лісничого Ново-Боровицького лісництва державного підприємства «Корюківське лісове господарство»;
ЗОГИЮ Олександру Петровичу — лісничому Ріпкинського лісництва державного підприємства «Добрянське лісове господарство»;
«Заслужений працівник освіти України»
ПРИМІ Олегу Леонідовичу — заступникові директора комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Варвинської селищної ради.
Почесною грамотою Кабінету Міністрів України нагороджено:
СИМОНЕНКО Ніну Василівну — директора Мезинського національного природного парку.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадянську позицію та з нагоди Дня Соборності України Почесною грамотою облдержадміністрації й обласної ради нагороджено директора комунального закладу «Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій» Бойка Володимира Миколайовича.
Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено волонтеру громадської організації «КОЛО ЧЕРНІГІВЩИНИ» Границі Вірі Петрівні.

У ході урочистостей відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність України» на знак шани і пам’яті про подвиг усіх, хто ціною життя століттями виборювали соборну і незалежну Українську державу, і хто сьогодні віддає життя за єдність та мирне небо над її просторами.
Концертна програма відбулася за участі релігійних організацій та національно-культурних товариств області.


Департамент інформаційної політики та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації