back

До Дня Соборності у Чернігові презентували виставку «Українське військо: 1917–1921»

22-01-2020 | 17:48

У Чернігівському обласному молодіжному центрі сьогодні, 22 січня, з нагоди відзначення Дня Соборності України презентували виставку «Українське військо: 1917–1921». Експозиція складається із 19 стендів, підготовлених Українським інститутом національної пам’яті. Вони розповідають, як формувалось українське військо сто років тому, яка його структура, ким були легендарні командири та які бойові операції вони проводили.

Організатори заходу провели паралелі із сьогоденням і акцентували: молодь має знати історію створення одного із найважливіших атрибутів державності, гаранта безпеки та свободи України — її Збройних Сил.

У відкритті виставки взяв участь заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван. Вітаючи присутніх зі святом, він зазначив:

— 101 рік тому постала об’єднана соборна Українська держава. Незважаючи на героїчну боротьбу, державницька ідея на той момент зазнала поразки. Одна із причин — недооцінка тодішнім політичним керівництвом військового фактору. Цей урок ми засвоїли. Сьогодні маємо міцне, сучасне військо — Збройні Сили, які захищають нашу землю і готові до виконання поставлених завдань. Тому символічно, що саме сьогодні, у День Соборності, ми знайомимось з історією українського війська, його героями та його боротьбою.

Усі охочі можуть оглянути виставку упродовж двох тижнів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації