back

У Новобілоуській ОТГ створили Службу у справах дітей

14-01-2020 | 10:49

Цей самостійний структурний підрозділ опікуватиметься захистом прав та інтересів дітей. Їх у громаді більш ніж 1,2 тисячі.

Зокрема, у полі зору Служби – умови виховання та проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 18 дітей, які проживають в ОТГ, виховуються у сім’ях опікунів/піклувальників, дитячому будинку сімейного типу та двох прийомних сім’ях. Окрім цього, на території громади діє родина патронатних вихователів, де на даний час перебуває одна дитина.

Служба тісно взаємодіятиме з органами місцевої влади, медичними та освітніми установами, правоохоронними органами для забезпечення інтересів дітей, особливо тих, які виховуються у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах.

Слід зазначити: утворення таких підрозділів в об’єднаних територіальних громадах — обов’язкова вимога законодавства. Нині на території Чернігівщини у складі виконавчих органів рад ОТГ функціонують 27 служб у справах дітей.

Загальна чисельність відповідних служб у РДА та органах місцевого самоврядування – 53. Їх діяльність спрямовується на захист понад 160 тисяч дітей, з яких більше 75 тисяч мешкають на території об’єднаних громад.

За інформацією Служби у справах дітей
Чернігівської облдержадміністрації