back

Андрій Прокопенко та Валерій Зуб: діяти спільно, аби закрити потребу у терапії для онкохворих

02-01-2020 | 21:21

Сьогодні, 2 січня, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів зустріч з народним депутатом України Валерієм Зубом — головою підкомітету з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Тема розмови — плани та перспективи удосконалення лікування онкологічних хворих області.

Зокрема, мова йшла про можливості оснащення Чернігівського медичного центру сучасної онкології другим лінійним прискорювачем. Вартість подібного пристрою — 40 мільйонів гривень.

Андрій Прокопенко та Валерій Зуб домовилися про спільні дії задля реалізації такого важливого для Чернігівщини проєкту.

Нагадаємо, у 2018 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у Чернігові було введено в експлуатацію один з найкращих в Україні лінійних прискорювачів «Elekta Infinity».

Виведений на повну потужність, сьогодні апарат може обслуговувати до 60 пацієнтів на добу. Втім, він забезпечує лише третину від потреби області у променевій терапії. Також до Чернігова приїжджає все більше пацієнтів із м. Києва та сусідніх областей.

Придбання ще одного прискорювача необхідне для повного забезпечення потреб пацієнтів Чернігівщини у терапії. Якщо все це буде зроблено – Чернігівський онкоцентр перетвориться на потужний міжрегіональний заклад із лікування онкологічних захворювань.

 До слова, наші сусідів-білоруси нині на крок попереду у цьому питанні. Так, у Гомельському обласному онкологічному диспансері працюють три лінійні прискорювачі, а у Мінському міському онкодиспансері таких апаратів 8.

Довідково. Лінійний прискорювач — сучасний універсальний та ефективний пристрій, що дозволяє здійснювати променеву терапію за онкопатологій різної локалізації. Його використовують і як основний метод лікування, і для додаткової терапії після оперативних втручань. Апарат здатний дуже ефективно та високоточно спрямовувати потужні дози опромінення саме на область пухлини. Така дія пристрою дозволяє якнайменше шкодити здоровим тканинам, що оточують пухлину. В результаті ­— скорочуються терміни перебування пацієнтів у стаціонарі, пришвидшується реабілітація, а лікування загалом має гарні результати.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації