back

Земельна реформа в Україні: діалог з областями

27-12-2019 | 08:45

Понад дві тисячі правок до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» має розглянути комітет з питань аграрної та земельної політики. Деякі зміни народні депутати вже підтримали. Зокрема щодо заборони продажу сільгоспземель іноземцям.

Як повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький вчора, 26 грудня, на всеукраїнському селекторі, присвяченому земельній реформі, власниками землі можуть бути виключно українці. Вони ж і мають вирішити на референдумі, чи продавати цей ресурс іноземцям.

На нараді з представниками регіонів Тарас Висоцький акцентував увагу на ще одній дуже важливій правці, розглянутій парламентарями, — зменшення концентрації землі в одних руках з 200 тисяч гектарів до 10 тисяч.

Заступник міністра також зазначив, що враховуватиметься наступне побажання регіонів: держава має бути активним учасником ринку землі. Це можна реалізувати шляхом створення держаного земельного фонду, який і купуватиме землю у пайовиків. Опісля — передаватиме її користувачу в довгострокову оренду з отриманням всієї виплати наперед.

Варто зазначити, що у прийнятому держбюджеті на наступний рік передбачене фінансування програми «Здешевлення кредитів сільськогосподарським товаровиробникам для купівлі земель сільськогосподарського призначення». Більше чотирьох мільярдів гривень буде цілком достатньо для запуску повноцінного обігу сільгоспземель, переконаний Тарас Висоцький. До речі, ринок землі стартує не раніше жовтня 2020 року.

Учасники селектору — представники органів влади та аграрії — мали змогу прояснити найбільш хвилюючі питання, долучившись до обговорення майбутніх правок.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації